Tellence Technologies

Interviu QA Tester

15.03.2016 Util (0)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
M-au chemat la interviu printr-o firma de recrutare. In jd se preciza: cunostine de linux, retelistica si istqb nu se preciza ce nivel. Dupa o mica discutie mi-am dat seama ca experienta mea nu corespunea cu ceea ce cautau ei, dar in loc sa incheie interviul m-au intors pe toate partile si m-au tras la raspundere pentru ceea ce ar trebui sa fi stuit sau nu. A fost o experienta foarte urata pentru mine, pentru ca nu mi se mai intamplase asa ceva pana atunci. din punctul meu de vedere daca un candidat nu corespunde cu ceea ce se cauta, ar trebui ca si intervievator sa anunti omul respectiv de acest aspect si sa scurtezi interviul, nu sa-ti bati joc de el o ora pentru ca nu are cata experienta ti-ai dori tu ca si angajator sau sa faci glume pe seama asta . Plus ca la final am intrebat cum este echipa si mi s-a raspuns and I quote "Cum sa fie? Inalti? Slabi? Grasi? Urati? Ce intrebare este asta? "

Intrebari si teste la interviu
Retelistica: advanced ( au pus accent pe Rutare)
Linux: advanced
ISTQB: Advanced

Sfat pentru alti candidati
Nu stiu cum este pe celelate proiecte, dar mie mi-au lasat o impresie foarte proasta.

Locuri de munca ALTEN Romania Absolvent Autovehicule Rutiere, Electronica, Inginerie Electrica - Inginer Calibrare Motor
ALTEN Romania
Locuri de munca Elektrobit Automotive Software Developer for Adaptive Autosar - Brasov
Elektrobit Automotive
Metro Systems Romania
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca Nobel Junior Executive Assistant
Nobel
Colegii si munca in sine
Casier si lucrator comercial
Conditii bune de curatenie,Produse putin mai ieftine, decat in alte retailuri,Produse ...
Functionar administrativ
Orele suplimentare sunt contorizate si nu se pierd. In unele departamente.
Casier si lucrator ...
Contabil