Timken Romania

Interviu Process Engineer

14.03.2018 Util (9)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Aprilie 2017, in Ploiesti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviul?
Am fost invitat la locatia lor din Ploiesti. Interviul a constat in 2 parti, una generala de cunoastere si discutie libera, si o a doua de testare.
Tot la interviu am inteles de fapt ca aceasta pozitie este o struto-camila. Trebuie sa ai si cunostinte tehnice, si aptitudini comerciale, si experienta de client representative, si notiuni de tenders, de toate pentru toti.

Testul a avut in jur de 50 de intrebari. Una mai absurda decat cealalta. intrebarile erau de teorie pura din primii ani de facultate, de parca aceasta companie nu ar fi lucrat niciodata cu soft-uri de inginerie. Exemple precum cele in care erai pus efectiv sa transformi din diferite unitati de masura precum rad/s in hz sau rpm.

Mi se pare absurd ca am fost chemat la un interviu in urma caruia acel gen de test era eliminatoriu. In conditiile in care aveau CVul meu si au inteles foarte bine genul de experienta pe care o aveam, este o pierdere de timp pentru ambele tabere.

Intrebari si teste la interviu
~50 de intrebari de teorie din inginerie
Interviu general de experiente anterioare

Sfat pentru alti candidati
Daca nu esti efectiv din aria jobului pentru care aplici la ei, ai 0 sanse. Din pacate, aceasta companie nu este in stare sa "echivaleze" setul tau de skills pentru pozitiile pe care doresc sa le acopere. Este simplu: daca nu treci acest test, nu esti angajat.

Mi s a spus ca testul a fost conceput de colegii din departamentul in care ar fi urmat sa lucrez. Cred ca acest test este dificil de trecut chiar si de cei care lucreaza efectiv cu acele elemente zi de zi la munca.

Interviu Mechanical Design Engineer

12.02.2018 Util (12)
Experienta pozitiva

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Decembrie 2017, in Ploiesti.
Durata interviu: 2 luni.
Dificultate interviu: Dificil.

Interviu Stivuitorist

15.12.2017 Util (4)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Noiembrie 2017, in Ploiesti.
Durata interviu: 6 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Locuri de munca Deltamed SRL
Deltamed SRL
Exista un potential imens prin prisma produselor competitive, spatiul de birouri este decent, ...
Customer Service
Fructe proaspete si cafea in fiecare ziColegi de treaba
Experienced Audit Assistant
Se invata foarte multe lucruri intr-un timp foarte scurt. Oameni bine pregatiti si dispusi sa ii ...
Operator plati
Asistent de cercetare