TOP PERFORMANCE MANAGEMENT SRL

TOP PERFORMANCE MANAGEMENT SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Iunie 2021, în Bucuresti
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Interviul a constat în 2 etape, în prima etapă am susținut un test cu întrebări ce aveau ca scop identificarea personalității mele, modul în care aș soluționa diverse situații. O discuție lejeră cu doamna de la HR despre anii de studii, experiența profesională și rolul meu în cadrul companiei.
La o saptămână am fost contactată telefonic și anunțată ca am fost selectată pentru susținerea celui de-al doilea interviu cu doamna director.
Interviul a fost unul groaznic și lipsit de profesionalism. Mi s-a spus că plec cu un prim dezavantaj că sunt căsătorită, nu a interesat-o ceea ce știu sau nu știu să fac din punct de vedere profesional.
Pretindea că abordează politica de muncă din SUA, dar mai avea puțin și punea în sala de conferință tabloul cu Nea Nicu :))). O atitudine comunistă și frustrantă pe un salariu de nimic. Voia să lucreze ca în America cu salariu din Românica.
Am fost scârbită să văd cât comunism poate să existe într-o firmă în anul 2021 și cota maximă la care poată să ajungă frustrarea unor specimene umane.

Întrebări și teste la interviu?
Întrebări personale, fără o urmă de profesionalism.

Sfat pentru alți candidați
Să nu aplice la această firmă sau dacă chiar doresc să aplice să se pregătească psihic.