TrustYou

TrustYou

• Site: www.trustyou.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Septembrie 2021, în Cluj-Napoca
Durata interviu: 7 zile
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?
sa povestesc cum s-a intamplat in cazul meu:

Aveau 2 pozitii de QA, atat pe Web cat si pe Mobile.

Am sustinut un interviu tehnic pentru partea de web, pe care l-am trecut cu brio (conform spuselor lor). Apoi a fost nevoie sa fac un framework de testare automata pentru a face demo echipei in care ar fi trebuit sa intru (si acest demo a fost ok). Dupa toate acestea, am cerut o alta discutie pentru a afla mai multe detalii si despre pozitie de testare automata pe mobile, astfel incat sa-mi dau seama care mi-ar place mai mult. Dupa ce mi-am dat seama care e rolul pe care mi-as dori sa merg, am mai cerut o intalnire de 30 de minute in care am pus mai multe intrebari legate de modul de organizare, de intalniri, de realizare a sarcinilor.

Dupa vreo 5-6 zile in care n-am mai primit nici o veste (asteptand sa finalizeze oferta pe care initial au zis c-o vor face), am sunat si am fost informat ca nu-si mai doresc sa continue pentru ca li s-a parut ca-mi place sa lucrez singur (nimic mai fals, in domeniul nostru nici nu ai cum sa faci asta).

Asadar toate orele petrecute in discutii si pentru realizarea framework-ului au fost in zadar (4-5 ore petrecute intr-o zi de duminica).

Concluzia mea, lipsa de profesionalism.

Întrebări și teste la interviu?
A fost o discutie libera despre ce am facut pana acum, cateva intrebari de programare.

Locuri de muncă
IT Smart Systems