IT&C

Interviu Human Resources intern

31.10.2017 Util (13)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Octombrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?
Am fost de curand la un interviu pentru postul de Hr intern. Interviul avea 3 pasi.
1. Un test scris
2. Interviu cu Hr
3. Interviu cu seful de departament

Ca dificultate a fost simplu. Cum a zis si doamna de la Hr, a fost mai mult un test psihologic, sa vada cum gandim ca viitori agenti HR.

Intrebari si teste la interviu
Testul scris s-a bazat mai mult pe activitatea de Recrutare game testari, iar interviul one-on-one a fost bazat pe motivarea mea de aceasta cariera de "HR". M-a intrebat de 5 ori (nu exagerez) consecutiv "dar de ce totusi ai ales aceasta cariera". Nu stiam ce sa-i mai zic, nimic nu o satisfacea. Posibilitatea ca am nevoie de o slujba si cu asta sunt compatibila, nu este acceptata. Hr-ul trebuie sa fie chemarea sufletului meu in viata! :)))

Mi s-a cerut o suma de salariu dorita, si nu suport cand angajatorii fac asta! Ca sa negociez un salariu trebuie sa mi se dea o oferta din partea angajatorului nu? Si eu accept sau negociez alta suma. Poate gresesc, dar mie asa mi se pare normal. Ea m-a intrebat de 3 ori ce salariu vreau, si eu am raspuns: atata vreme cat nu mi s-au negociat programul, responsabilitatile si o oferta salariala din partea lor, eu nu am ce suma sa cer. Eu nu pot ghici ce buget au ei pentru post. Bineinteles ca a oftat si dezamagit mi-a raspuns "ok, ne auzim in 2 saptamani daca vei primi postul sau nu." Si bineinteles ca a trecut toata luna octombrie si nu m-a sunat nimeni sa ma anunte daca da sau nu.

Sfat pentru alti candidati
Aveti rabdare si fiti foarte siguri daca vreti sa interactionati cu ei sau nu. Ca sa poti lucra pentru Ubisoft trebuie sa dedici foarte mult timp procesului de angajare/interviuri si rustic sa nu primesti nici un raspuns.

Interviu Quality control tester

27.10.2017 Util (15)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Septembrie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta la interviu

Interviu Video Game Tester

06.10.2015 Util (6)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Iunie 2010, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Connections Consult SRL Analist servicii client
Connections Consult SRL
Locuri de munca Capgemini Romania Customer Service Advisor with Portuguese & English
Capgemini Romania
Locuri de munca Thales Systems Romania INTERNSHIP - Java developer
Thales Systems Romania
Locuri de munca Oracle Romania Junior Payroll Specialist with French
Oracle Romania
Se preocupa de angajati.Comunicare buna.
Mediu de lucru foarte prietenos.Companie cu un grad de profesionalism foarte ridicat.Salarii bune.
- Pachet Salarial;- Oameni tehnici bine pregatiti;- Echipa faina;- Mediu de lucru relaxant;
Digital optimization ...
AR Process Associate