Vauban

Interviu IT Support Specialist

14.03.2018 Util (8)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Noiembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Am primit un mail de la un recruitora pt firma asta. M-am interesat despre VAUBAN ...am auzit multe ..mai degraba de rau...dar nu am plecat urechea din prima. Am zis sa vad in urma interviului ce oferta primesc si daca se contracareaza cu jobul meu actual...Nici pe de parte. Total neprofesional organizat interviul, HR nu exista, Oferta lor m-a dat pe spate nici jum din salariul meu actual...cladire veche obosita, utilata minim...NU am vazut angajati mai stresati. exact ca o institutie de stat romaneasca doar ca se dau straini ...cei care au scris pe aici au dreptate cand au mentionat ca sa va feriti de aceasta "companie"...eu unul am refuzat oferta lor si imi vad in continuare de jobul actual.

Intrebari si teste la interviu
Nici un test. Doar povesteala multa. Nici macar tehnic nu a fost discutia. si vb de un post de support tehnic...Sa fim seriosi!

Motiv respingere oferta
Salariu mic. Firma nu imi prezenta incredere si siguranta ca voi progresa sau voi primi aprecierea muncii mele pe masura.

Dinu Simona - Reprezentant oficial
Miercuri, 25 Iul 2018

Multumim pentru feed-back.

Pentru pozitiile de suport tehnic ofertarea se face la final, dupa discutia tehnica care se poarta cu responsabilul de proiect (poate fi la Client sau intern).
Din cate povestesti a fost o discutie initiala cu un reprezentant HR si nu aveai cum sa primesti o oferta pe care sa o refuzi. Ofertarea se face scris la finalul procesului.
Discutia tehnica este a doua etapa care se petrece de obicei la sediul Clientului. Inteleg ca ea nu a existat.
De asemenea 10 minute petrecute la etajul 1 al companiei nu te ajuta sa iti faci o idee despre mediul de lucru si despre companie in general.
Sunt niste concluzii eronate fara fundament clar.
Mult succes in continuare.
Simona

Interviu HR

12.02.2018 Util (12)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Dinu Simona - Reprezentant oficial
Joi, 22 Mart 2018
Buna ziua,
Multumim pentru feedback.
Comentariul nu este clar intrucat nu precizati daca este vorba de un rol de Sales sau recrutare, nici un rol neincadrandu-se in sintagma mediocru.
Precizez ca pentru ambele roluri avem in continuare pozitii deschise si integram persoane noi in echipa pe masura ce identificam candidati potriviti.Interviurile se desfasoara in doua etape si la prima discutie nu se pune accent pe zona de KPI, deci nu inteleg de ce precizati acest lucru in comentarii.
De asemenea se oferetaza in functie de experienta persoanei, necomunicandu-se salariul la interviu
Nivelul salarial depinde de experienta in domeniu.
Persoanele performante vor fi intotdeauna apreciate.
Precizez de asemenea ca pentru cele doua roluri de sales/recrutor ne dorim persoane cu un mindset specific, persoane ambitioase si orientate sales, intrucat vorbim despre un domeniu competitiv.
Raportat la alte companii/corporatii, Vauban este o companie unde factorul uman este important. departe de birocratia sufocanta sau de KPI lipsiti de realism.
Ramanem insa o companie in curs de dezvoltare, o companie intr-o piata competitiva si ne dorim oameni competitivi in echipa.
Mult succes in continuare!

Interviu Recruiter IT

22.01.2018 Util (10)
Experienta neutra

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Junior Java developer

02.11.2017 Util (7)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Decembrie 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Dificil.

Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
Technical Support Engineer
Colleagues. Not many pros.
Accounts Payable Officer
- Beneficiile oferite de grup.- Da bine la CV.
Business analyst
- Mediul de lucru foarte bun.- Tehnologie de ultima generatie.- Iti dezvolti reteaua de ...
Office manager
Operator Asamblare