Webhelp Romania

Neutra 28.57%
Negativa 14.29%

17.12.2017 Util (3)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 7 zile.

Cum a decurs interviul?
Dupa ce am depus CV-ul, am fost sunata de cei de la WH cum sa sunt eligibila pentru post. Am fost chemata, prima data, la un test pe limba franceza (4 probe, un fel de DELF nivel B2: intelegere scrisa si auditiva, compunerea a doua texte si multa gramatica).
Mi s-a comunicat punctajul imediat dupa ce am terminat textul, urmând a fi chemata la primul interviu in franceza, cu o tipa de la resurse umane.

Urmatoarele teste au fost de la SAMSUNG, tehnice, am dat apoi un test pentru masurarea vitezei de scriere si un test de engleza. (in alta zi)

Dupa acestea, am fost sunata din nou pentru a avea un ultim interviu cu seful proiectului, care consta mai mult in prezentarea firmei, a spatiului de munca si a responsabilitatilor viitoare.

Intrebari si teste la interviu
Recomand a se repeta inainte gramatica limbii franceze. Intrebarile sunt simple, singurul test care conteaza este cel de limba franceza, restul testelor nu constituie un impediment.
Interviul in limba franceza este unul banal, de tipul "de ce crezi ca esti potrivit pentru acest post", "cum ?i s-au parut testele in franceza", " care sunt asteptarile pe care le aveti de la firma noastra".

Sfat pentru alti candidati
Am primit oferta de lucru imediat dupa testul de franceza, în timpul interviului. Tipa respectiva iti spune pachetul salarial si beneficiile de care ai parte ca angajat.

Interviu Supervisor

17.12.2017 Util (4)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Mai 2014, in Ploiesti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta la interviu

15.12.2017 Util (4)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Ianuarie 2014, in Ploiesti.
Durata interviu: 1 zile.

09.12.2017 Util (13)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 20 zile.

Interviu Agent back office

06.12.2017 Util (8)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Septembrie 2017, in Ploiesti - Ilfov - Arges.
Durata interviu: 2 zile.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Valoris Center Agent Call Center - Limba Engleza (Ramnicu Valcea)
Valoris Center
Ramnicu Valcea
Locuri de munca TELUS International Europe Agent servicii clienti cu limba franceza (back-office)
TELUS International Europe
Craiova
Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Business Performance Analyst
Veo Worldwide Services (VEO ...
Locuri de munca Accenture Romania Salesforce.com Developer
Accenture Romania
Locuri de munca Valoris Center Suport Tehnic Limba Engleza (Part Time/Full Time)
Valoris Center
Reprezentant medical
Iti faci programul asa cum vrei Stabilesti singur cand si unde te intalnesti cu posibilii ...
Intern
Colegi draguti si amabili, teamwork, mediu antrenant, posibilitati de avansare si promovare, ...
Manager marketing
-mediu tanar si dinamic-strategiile de viitor ale companiei sunt orientate spre echipa si ...
Financial Analyst
Specialist Marketing