WNS Global Services

Interviu Fraud Analyst

10.08.2017 Util (6)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iulie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Imediat dupa ce am aplicat, am fost sunata de o doamna draguta de la hr. am stabilit interviul. am primit un test in engleza destul de complex dar usor, necesita doar atentie la detalii. dupa cateva zile m-au sunat sa stabilim al doilea interviu care a fost cu hr-ul si un TL. interviul al doilea a decurs foarte bine dupa parerea mea. deja aveam o impresie buna despre ei. imediat dupa ce am terminat discutia cu cei doi, am avut un interviu la telefon in engleza cu un tip indian..care nu s a prezentat si nu mi l a prezentat nimeni. conexiunea a fost ff proasta. il auzea cat de cat, il intelegeam accentul si nivelul lui mediu de lb eng, dar el nu ma prea intelegea. repeta aceeasi intrebare de 3 ori. nu mi am dat seama daca nu ma auzea, nu intelegea engleza sau era o strategie de a lor, pentru ca eu sunt prof de lb eng si consider ca nivelul meu este avansat. inca de la inceputul discutiei, nici nu m am prezentat bine si deja ma teroriza cu afirmatia .. el crede ca eu nu sunt potrivita pt acest job. l am raspuns eu intr un final.. si am incheiat discutia. tipa de la hr imi spune ca voi primi un feedback in 3zile. bineinteles a trecut o sapt. apoi 2 . am sunat ca sa vad ce se intampla. si imi raspunde o alta doamna de la hr care imi spune" felicitari feedbackul este pozitiv dar nu pentru acest post ":))) eram ceva de genul.."wtf" dar e ok. am aceeptat si cealalta pozitie propusa de ei care s a dovedit a fi o pierdere de vreme si o prostie. m am prezentat la interviu pentru pozitia de helpdesk with english. am discutat cu 2 fete..tl probabil si cu cea de la hr. intrebari tipice..nimic special. apoi a urmat un playrol cu un tip cica din irlanda dar cu accent romano-american, care dupa parerea mea a decurs ff bine, eu avand experienta in cx service. si au promis ca vor reveni la mine cu oferta. au revenit la mine in timpul stabilit dar nu cu oferta, ci cu un feedback gen "am considerat ca alti canditati s au potrivit mai bine pt acest job etc si ca ma invita sa mai aplic la ei oricand. :))) cu siguranta nu voi mai aplica. mi s a parut o pierdere de vreme, o minciuna si o proasta organizare si grija fata de canditati. m a dezamagit in special ca nu m au sunat si ca a trebuit sa i sun eu dupa 2sapt si mi au trantit o oferta pt alta pozitie specificandu-mi exact ca feedbackul este unul pozitiv si ma asteptam sa nu mai trec din nou prin interviurile lor inutile si ridicole. dar asta e situatia. deci wns nu este cea mai buna companie la care poti aplica dar inca cred, ca ar fi ok un job doar provizoriu :))

Intrebari si teste la interviu
De ce noi?
De ce te consideri potrivita pt acest job?
Spune-mi despre tine?
Etc random questions

Sfat pentru alti candidati
Pierdere de vreme

Locuri de munca Genpact Romania
Overtime platit, salarii bune
Contabil
Colegii sunt foarte okTeambilding, iesiri cu echipa
Casier
Inveti sa lucrezi cu numerarul si sa comunici cu oamenii
Agent achizitii
Feedback