World Phoning Group

05.06.2018 Util (8)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Iunie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 0 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Nu a fost interviu ci o mascarada, interviu intr-o sala mare cu inca 5-6 WPG-isti pe acolo, cica erau la munca dar nu faceau mai nimic acolo,si ca in Romania, ei se prefaceau ca munceau si din cate am citit aici despre firma asta, sefii lor se prefac ca ii platesc. Interviu deci cu HR si cu astia acolo, vorbeam cu cea din HR in soapta nu cumva sa nu deranjam, penibil, sopteam nu puteam discuta normal sa mai auda inca vreo 5 amanunte despre tine. Se perindau pe pe langa masa unde stateam cu treburi pe langa noi - dar asta este ce pretentie pot sa am? Cea de la HR imi spunea ca e ditamai firma WPG-ul si ei acolo nu aveau nici macar o camera libera pentru interviu?! Initial m-a incantat ca firma este aproape de locul unde stau, undeva pe langa Dristor prin spatele blocurilor pe niste stradute, noroc cu GPS-ul de la telefon ca nu dadeam de ei, marele sediu este o casa galbena, se intra prin lateral si nu prin fata, nici un afis cu sigla firmei nimic. La intrare cativa WPG-isti pe coridorul de la intrare la tigara, am crezut ca am gresit locul si sunt in curte la niste oameni la ei acasa parca nu se potriveste cu World Phoning Group?

Partea 2-a a interviului, trebuia sa fac testul cu intrebarile formulate in engleza si eu sa rapund in germana (abia la sfarsit am avut surpiza) si unu din WPG-isti incepe cu mistoul, de vorba cu colegul lui, si pe cate imi dau seama fraierul eram eu, prostu care scria gresit testul cu intrebari formulate in engleza dar de raspuns trebuia in germana.
Nu intru in amanunte dar au fost mai mult decat niste glumitze nevinovate, nu vreau sa exagerez dar tipu le facea le genul mobbing ca doar la urma urmei colega lui de la HR era prietena buna cu el si isi putea permite.
A venit si surpriza, dupa ce termin testul in engleza vine HRul cu zambetul pe fata si imi spune ca trebuia sa il fac inca o data in germana si nu engleza. M-am ridicat si am plecat scarbit. Asta a fost interviul si imi pare rau ca m-am dus la el.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari scrise in engleza pe foaie, nu mi s-a spus ca trebuie sa raspund in germana cum ar fi vrut asa ca am raspuns in engleza, la sfarsit surpriza, ia-o de la capat dar in germana

Sfat pentru alti candidati
Nu recomand, experienta avuta la interviu a fost suficienta. Nu stiu cat ar fi platit pe limba germana dar oricum nu mai conta, dupa ce i-am vazut am plecat de la interviu si nu s-a mai pus problema.
Pentru studenti cel mult part time pentru experienta si ceva bani marunti dar nu pentru termen lung. Cat am stat acolo atmosfera a fost una cel mult spus relaxata, mai degraba un amestec de dezorganizare indisciplina si lipsa de respect.

Interviu Agent call center

18.12.2017 Util (5)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Mai 2013, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.

Optima Solutions Services SRL
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Operator Asamblare
Bonusuri sau prime salariale, loc de munca stabil, posibilitate de a face ore suplimentare
Administrator
Colegi în mare parte ok și dornici sa te ajute
Aspecte PRO nu cred ca exista si nici nu vor exista in aceasta "firma" pur romaneasca. ...
Account Manager
Consultant farmaceutic
Mat Planning/Prod Ctrl ...