Descriere job

Area Sales Manager Export

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 14.02.2022

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 14.02.2022

De peste 66 de ani facem echipă pentru a oferi medicamente valoroase terapeutic și a face semenilor sănătatea și viața mai bună.
Pentru a ne atinge acest scop avem nevoie de colegi pe postul de

Area Sales Manager Export

Viziunea și misiunea la care contribui

Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile ca mijloc de îngrijire a sănătății pentru pacienți, medici și farmaciști.

Pretuim eficiența și spiritul de cooperare, care ne permit să fim orientați catre nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor noștri.

Cum știi dacă ești persoana potrivită

• Deții o bună cunoaștere a reglementărilor legale de comert internațional;
  • Ai abilităţi organizatorice și de lucru în echipă, iniţiativă, dinamism, implicare și orientare spre rezultate;
  • Ești motivat pentru atingerea obiectivelor profesionale si personale de cariera;
  • Deții excelente abilități de comunicare (scrisă și verbală), vei relaționa si negocia cu clientii B2B;
  • Ai capacitate de lucru cu respectarea termenelor limită;
  • Esti adaptabil la schimbări sau la apariția unor lucrări cu caracter neplanificat;
  • Nivel avansat de limbă engleză; o a doua limbă străină poate constitui un avantaj;
  • Cunoştinţe foarte bune de operare PC – Word, Excel, PowerPoint, Internet.
  • Educație și calificări

• Ești absolvent de studii superioare: de preferat in domeniul Afacerilor Internationale
  • Ai experiență de minim 5 ani în domeniul vânzarilor B2B (domeniul farmaceutic și relațiile internaționale pot constitui un avantaj);
  • Care sunt responsabilitățile tale:

• Atingerea obiectivelor lunare de vânzări și profit în teritoriile desemnate și încadrarea în bugetul alocat;
  • întreținerea și consolidarea relațiilor de afaceri cu partenerii actuali;
  • Identificarea și valorifica noi oportunitati de afacere pentru companie, idei si surse de venituri, respectând principiile Codului Etic în Afacerile Internaționale și criteriile de selectie ale partenerilor/modelelor de business;
  • Planificarea comenzilor în fabricație, colaborarea cu alte departamente din cadrul firmei (planificare, financiar, asigurarea/controlul calitatii etc) și oferirea de soluții/planuri de măsuri pentru atingerea obiectivelor de vînzari, profit și încasări;
  • Negocierea termenilor contractuali și urmărirea implementării corecte a condițiilor contractuale în relațiile cu partenerii externi;
  • Raspunde pentru intocmirea corecta a documentelor de vanzare / export;
  • Reprezentarea firmei în relația directă cu partenerii de afaceri;
  • Coordonarea și monitorizarea activității personalului din subordine (Export Officer);
  • Intocmirea rapoartelor periodice de activitate și orice raport solicitat de superiorul direct.
  • Oferta noastră:

• Pachet salarial atractiv( tichete de masă, prime sărbatori legale, alte beneficii financiare și nonfinanciare)
  • Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie de renume
  • Acces la programe de formare profesională pentru dezvoltarea competențelor
  • Acces gratuit la biblioteca Bookster
  • Acces la facilitățile Club a+ Antibiotice pentru practicarea sporturilor (baschet, volei, tenis ,aerobic, pilates),
  • Acces la „Bistro pauza de masă” – posibilatea de a servi masa la preturi speciale pentru salariați
  • Transport gratuit la/de la locul de muncă pe raza municipiului Iași
  • Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de scrisoare de intentie la e-mail: resurse.umane@antibiotice.ro pana la data de 14.02.2022

Relatii suplimentare la telefon: 0232-209142

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.

Asiguram confidentialitatea aplicatiilor.

Împreună creăm valoare. Împreună, în echipă!

Pentru mai multe detalii referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal,
    vă rugăm să consultați pagina noastră https://www.antibiotice.ro/prelucrarea-datelor-cu-caracter-personal/

INCARCA CV
    INCARCA SCRISOARE DE INTENTIE