Descriere job

              CATENA, brand romanesc de incredere, isi mareste echipa!

   Angajam Asistent de farmacie in urmatoarele zone:  Sector 1 (N. Titulescu, I.Mihalache);  Sector 2 (zona Colentina);  Sector 3 (N. Grigorescu, Calea Calarasilor);  Sector 6 (Bd. Iuliu Maniu, Calea Crangasi, Calea Giulesti);

Ce ne dorim?

  • Sa ai empatie, receptivitate, atentie si energie;
  • Sa detii bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Sa oferi ajutor, pasiune, zambet, implicare si respect;
  • Sa iti doresti pregatire profesionala continua in meseria ta;
  • Sa ai studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie) si Certificat de membru;
  • Experienta constituie avantaj dar suntem deschisi sa te cunoastem chiar daca esti la inceput de cariera.

Ce responsabilitati ai?

  • Identifici nevoile pacientilor, formulezi recomandari, consiliezi si fidelizezi pacientii;
  • Informezi pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si potentialele riscuri sau efecte adverse;
  • Administrezi stocurile si urmaresti termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;
  • Participi la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie.

Ce iti oferim?

  • Suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung;
  • Pachet salarial motivant, bonusuri diverse, traininguri de specialitate;
  • Cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma;
  • Decontam cotizatia si asigurarea malpraxis;
  • Pretuim si sustinem personalul Catena datorita caruia in prezent ocupam primul loc in topul farmaciilor din Romania.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-un colectiv unit si profesionist, sa beneficiezi de un mediu de lucru dinamic si pozitiv, de o pregatire profesionala continua, asteptam aplicatia ta la resurse.umane@catena.ro