DESCRIERE JOB

Candidatul ideal

Ce asteptari avem de la tine?

Usurinta in comunicare si abilitatea de a identifica si intelege nevoile clientilor;
Sa fi sociabil/a, cu initiativa, si simtul raspunderii;
Sa poti stabili usor relatii cu oamenii, sa ai capacitate de convingere;
Experienta pe un post similar constituie avantaj.

Descrierea jobului

Ce presupune sa fi consilier/a de frumusete in magazinele Yves Rocher?

Sa interactionezi direct cu clientii si sa ii consiliezi in alegerea variantei optime (sfaturi, recomandari, prezentarea produselor firmei si evidentierea anumitor avantaje in functie de cerintele clientului);
Este foarte important sa cunosti amanuntit informatiile despre produse, pentru a le putea promova si vinde;
Lucrezi cu marfa, asta inseama gestionarea lunara a stocului de produse;
Intocmirea actelor zilnice;
Esti ambasadorul brandului Yves Rocher , promoveaza cu placere si mandrie imaginea marcii;
Atragi noi clienti

Ce iti putem oferi?

Un salariu motivant si o schema de bonusare pe masura!
Tichete de masa;
Discount generos la achizitionarea produselor Yves Rocher;
Accesul la formare profesionala: training de produs, abilitati de vanzare, make-up;
Posibilitatea de a creste in cadrul companiei in functie de competentele deprinse pe parcurs;
Program flexibil (program de lucru full-time);
Asigurare medicala
Platforme de lucru digitale
Mediu de lucru antrenant, echipa competitiva, sefi intelepti si colegi prietenosi!

Suntem nerabdatori sa te cunoastem!

Despre noi

Grupul Rocher este lider mondial in productia si distributia de cosmetice pe baza de plante iar Yves Rocher Romania este unic importator in tara noastra al produselor marca Yves Rocher. Avand drept misiune principala satisfactia clientului, compania incearca si reuseste cu succes sa ofere produse de foarte buna calitate, inscriindu-se intre brand-urile de prestigiu pe piata cosmeticelor. Compania investeste constant in produsele sale, cu intentia declarata de a se adapta rapid la schimbarile care intervin pe piata si de a satisface eficient nevoile din ce in ce mai sofisticate ale clientilor.
Yves Rocher Romania este o companie cu patru canale de vanzari: retail, online, vanzarea prin corespondenta si vanzarea directa, fiind singura filiala a Grupului Rocher in care sunt prezente toate cele patru canale de vanzari ale brandului Yves Rocher.
Suntem aproximativ 280 de colegi in echipa Yves Rocher Romania, iar departamentul Retail numara 45 magazine la nivelul intregii tari.
Ne caracterizeaza ca valori respectul, implicarea, determinarea si pasiunea de a duce mai departe viziunea D-lui Yves Rocher, credinta in puterea produselor naturale si respectul fata de natura si frumusetea femeii.
Suntem o echipa ambitioasa, cu obiective inalte si dorinta de a le atinge!

#peoplefirst