DESCRIERE JOB

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare juridice;
  • Experienta de minimum 1 an in procesul de executare silita a creantelor;
  • Experienta in cadrul unui birou de executori judecatoresti si/sau insolventa si/sau litigii comerciale constituie un avantaj;
  • Cunostinte cu privire la legislatia in materia Legii insolventei, Drept Civil, Drept Procesual Civil;
  • Proactivitate in derularea activitatilor, capacitate de a lucra in conditii de deadline;
  • Abilitati de a lua decizii pe baza datelor;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Cunostinte MSOffice – avansat (Word, Excel, Power Point);
  • Excelente abilitati de lucru in echipa, organizare si planificare;
  • Abilitati de comunicare, acuratete si corectitudine in exprimare;
  • Atitudine pozitiva si dorinta de a progresa in cariera;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Monitorizarea dosarelor executionale negarantate, mentinerea legaturii cu executorii judecatoresti, oferirea de raspunsuri la solicitarile acestora;
  • Redactarea cererilor in procedura de insolventa, cat si in cazul cailor de atac;
  • Monitorizarea dosarelor de insolventa negarantate pe buletinul insolventei si portalul instantelor de judecata;
  • Mentinerea legaturii cu lichidatorii/administratorii judiciari pentru cazurile din portofoliul alocat - negarantat;
  • Redactarea raspunsurilor/adreselor catre lichidatorii/administratorii judiciari si/sau instantele de judecata;
  • Reprezentare in fata instantelor de judecata, a executorilor judecatoresti, lichidatorilor/administratorilor judiciari sau a altor institutii;
  • Redactarea intampinarilor, contestatiilor si a diferitelor cai de atac;
  • Desfasurarea negocierilor atat cu clienti ai Companiei, cat si cu diferiti terti, in procesul de recuperare a creantelor.

Ce vei gasi in KRUK:

  • Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online – poti alege beneficiile pe care le doresti
  • Sediu central, usor accesibil –Timpuri Noi
  • Asigurare medicala
  • Work-life balance (8 ore si 30 minute pauza de masa)
  • Program flexibil de lucru
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe)
  • Climat de lucru foarte prietenos
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere