Descriere job

temPERSO angajaza pentru clientul sau din Bucuresti-CONTABIL STOCURI

Responsabilitati:

  • Inregistreaza si urmareste facturile de stocuri (materiile prime, marfuri, piese de schimb, transport aferent etc );
  • Verifica inregistrarea productiei aferenta produselor finite fabricii;
  • Verifica si reconciliaza soldurile furnizorilor;
  • Verifica conturile tehnice pentru estimarile de achizitii inregistrate in cont si urmareste inchiderea lor;
  • Inregistreaza iesirea din gestiune a pieselor de schimb, diferentele de consum materii prime aferente reglarilor efectuate la inchiderea fiecarei luni precum si rezultatul inventarierilor efectuate pentru materii prime, produse finite, marfuri, piese de schimb, etc
  • Verifica ca toate facturile de materii prime, marfuri, transport, piese de schimb sa fie intocmite conform legii;
  • Inregistreaza diferentele cantitativ-valorice aferente consumului lunar de energie electrica
  • Inregistreaza facturile de energie lunare;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta profesionala: minim 3 ani pe pozitie similara;
  • Cunostinte SAP;
  • Cunostinte de limbi straine: engleza-mediu.

Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Prima de Paste, Prima de Craciun;
  • Asigurare de sanatate;
  • Al 13-lea salariu;
  • Bonus trimestrial in functie de nivelul de realizare al obiectivelor de performanta.

Pentru detalii ne puteti contacta pe adresa de mail info@temperso.ro sau la numarul de telefon 0786732094