DESCRIERE JOB

Dacă motivația, atenția la detalii și spiritul organizatoric te definesc, atunci te așteptăm să te alături Departamentului Financiar-Contabil la sediul nostru din București.

Pentru reușită în această misiune este nevoie de:

- cunoașterea limbii franceze la nivel mediu (A2-B1);

- studii superioare în domeniul economic/contabilitate;

- minim 2 ani de experiență relevantă în domeniul contabil;

- cunoștințe solide de contabilitate;

- spirit de echipa, dinamism, curiozitate și flexibilitate în gândire;

- cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice :pachetul Microsoft Office ( Excel);

- capacitate de selecție, clasificare și interpretare a informațiilor;

- orientare spre identificarea de soluții și capacitatea de a lucra în echipă;

Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere în cadrul Departamentului nostru de Contabilitate, în cadrul unui proiect cu deschidere internațională. Este cadrul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp cunoștințele de contabilitate și cele de limbă franceză.

În calitate de Contabil, principalele tale responsabilități vor fi:

- realizezi situații financiare periodice (lunare, trimestriale, anuale);

- realizezi declarații fiscale, respectând reglementările în vigoare și transmiţi sumele de plată către departamentul  de trezorerie din Franța sau realizezi plățile;

- justifici șoldurile contabile și întocmești situații financiare anuale :Bilanț, Cont de profit și pierdere, Anexe;

- întocmești declarații de TVA;

- realizezi rapoarte financiare solicitate de către managerul departamentului;

- participi la procesul de formare inițială/continuă a membrilor echipei.

Beneficii:

- formare la nivelul companiei și internațional;

- reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipa dinamică și de succes;

- pachet salarial atractiv.