DESCRIERE JOB

✔ Cum arăți tu?

• persoană practică, cu bun simț și puțin tupeu;
  • cu încredere în sine, abilităţi bune de comunicare, putere de convingere, rezistență la stres și problem solving skills;
  • Colectare Creanţe sau Retenţie Clienţi, respectiv cu studii în domeniul Financiar sau Drept;în(dezirabil) cu experienţă
  • și un nivel intermediar de limbă engleză.

✔ Ce vei face?

• vei contacta clienții restanți pentru plata programelor de studiu contractate;

• vei aplica noțiuni de natură juridică în discutarea termenilor și obligațiilor contractuale;

• vei negocia modul de stingere a debitului, vei discuta metodele de achitare și vei înregistra angajamentele de plată în sistemul intern;

• vei pregăti facturi și rapoarte de monitorizare a sumelor colectate, în contact cu Finance Team Leader-ul LINK group.

✔ Poziţia este disponibilă în Timișoara, în apropiere de Centrul Regional de Afaceri Timișoara, full-time.
✔ Programul este de 7-8 ore/zi în două schimburi în timpul săptămânii + fiecare a doua sâmbătă câte 5 ore.
✔ Procesul de selecție constă în 3 etape: o discuție telefonică informală pentru a ne cunoaște, o discuție la sediul nostru și un scurt interviu în limba engleză cu un coleg din managementul LINK group.