Descriere job

Adecco recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie producatoare de mobilier comercial, standuri expozitionale si decoruri un designer.

Descriere rol:
In calitate de designer/arhitect de interior vei face parte din Departamentul de Design si te vei ocupa de tot ceea ce inseamna dezvoltarea conceptelor si proiectarea initiala a acestora pentru clientii companiei. In vederea realizarii activitatii tale vei colabora cu Dep. Proiectare, Dep. Productie, Dep. Economic si Dep. Aprovizionare.

Responsabilitati:
Prealuarea brief-ului de proiect;
Dezvoltarea conceptului si a executiilor pentru proiect conform cerintelor si bugetului clientului;
Participarea la intalniri cu clientii si realizarea de prezentari pentru acestia;
Determinarea consumului specific de materii prime pentru realizarea conceptului propus;
Validarea tipurilor de materiale si a costurilor necesare realizarii proiectului;
Mentinerea legaturii cu departamentele conexe si monitorizarea respectarii termelor de livrare;

Candidatul ideal:
Experienta in proiectare/ productie/ design de mobilier/ display/ POSM/ indiustrial/arhitectura   minim 2 ani;
Experienta de lucru cu programele AutoCad, Corel Draw, VectorWorks, SolidWorks, sau oricare este preferat ;
Experienta de lucru cu clienti si termene limita;
Bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa;

Poți aplica direct prin Adecco aici