Descriere job

Esti o persoana deschisa, amabila si comunicativa, cu bune abilitati de coordonare si management?

Esti saritor/saritaore si iti place sa ajuti colegi si clienti? Esti energic/a, iti place sa fii permanent in miscare, sa calatoresti si sa cunosti oameni noi?
Atunci s-ar putea sa avem jobul potrivit pentru tine!

Pentru a veni in sprijinul Magazinelor din regiunea Moldova cautam un/o
Director/oare de magazin (mobil si/sau de suport)

Ca Director/oare magazin (mobil si/sau de suport) esti pregatit/a oricand sa mergi acolo unde esti solicitat/a si sa conduci un magazin sau sa ajuti echipa. Pentru asta vei parcurge o scolarizare intensa de 3-4 luni. Astfel vei fi pregatit/a sa indeplinesti toate sarcinile unui director de magazin, respectiv:

  • coordonarea, conducerea si motivarea angajatilor din subordine, precum si implicarea in procesul de formare, instruire si evaluare al acestora
  • administrarea magazinului si organizarea activitatilor in vederea atingerii obiectivelor
  • gestionarea si planificarea bugetului de personal
  • gestionarea, prezentarea, expunerea, aranjarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • implicare activa in urmarirea cresterii vanzarilor
  • implicare ca membru activ al echipei in activitatile de vanzari

In aceasta functie vei fi alocat/a unei arii geografice ce poate cuprinde chiar si pana la 15 magazine si vei calatori acolo unde este nevoie de tine, pentru situatii precum:

  • lipsa temporara a unui director de magazin (max. 2 luni)
  • lipsa de personal, pana la intregirea echipei din filiala respectiva
  • ajutor consum zile de concediu
  • alte situatii, in care prezenta ta ar fi necesara

Candidatul potrivit trebuie sa corespunda cat mai bine profilului cautat:

  • asumarea responsabilitatii, implicare si seriozitate
  • abilitati foarte bune de organizare si coordonare
  • flexibilitate in gandire si putere de decizie
  • foarte bune abilitati de comunicare si relationare cu colegii din echipa
  • amabilitate, deschidere si orientare catre clienti
  • aliniere la misiunea si valorile companiei
  • disponibilitate reala de deplasare de pana la 100% din timp

Aceasta pozitie vine cu numeroase beneficii si oportunitati de dezvoltare profesionala si personala:

  • Incadrare ca sef de magazin cu salariul aferent
  • contract de munca cu norma intreaga si program de lucru diferit/pe ture
  • Prima de deplasare
  • Abonament medical la o retea de clinici private
  • Echipament de lucru constand in 3 perechi de incaltaminte pe an
  • Posibilitatea de a calatori in diferite orase, avand toate costurile acoperite (transport, cazare, diurna)
  • Oportunitatea de a interactiona cu colegi noi, de a capata experienta vasta intr-un timp scurt si de a gestiona situatii inedite
  • Dezvoltare profesionala de la zero in retail
  • Programe si cursuri de dezvoltare profesionala si personala
  • Un loc de munca sigur intr-o companie internationala de succes

Daca crezi ca esti persoana potrivita pentru aceasta provocare, aplica acum!