Descriere job

Clientul nostru este o companie specializată în oferirea de servicii de marketing și vânzări partenerilor săi.

Cerințe:

− Experiență într-o poziție similară.
− Cunoștințe solide privind legislația muncii și aplicabilitatea acestora în payroll și administrativ;
− Experiență în procese de recrutare / strategii / canale de recrutare;
− Persoană autonoma, empatică, energică, orientată către oameni;
− Orientare spre automatizarea si imbunatatirea proceselor de HR.

Responsibiltăți:

− Coordonarea echipei de payroll & admin Cluj & suport HR center, locat în București;
− Gestionarea proceselor de recrutare implicarea activă în strategiile de recrutare din HR center;
− Monitorizarea și implicarea în procesul de inducție pentru colegii noi;
− Coordonarea și gestionarea programelor de learning & development;
− Se asigură că echipa de HR e la curent cu toate modificările legislative care au impact asupra
activității organizației și transmite mai departe în organizație, felul în care aceste modificări
impactează business-ul;
− Propunerea de soluții de eficientizare a activității departamentului din punct de vedere
administrative: automatizare/ dezvoltare;
− Coordonarea activă a echipei pentru îmbunătățirea proceselor de HR și propunerea diferitelor
programe ce pot fi în beneficiul angajatului;
− Gestionarea proceselor de politică salarială, retenție, turnover;
− HR consultant pentru toți managerii de departamente;HR Manager, Cluj
− Propunerea de măsuri de îmbunătățire în organizație în ceea ce privește structura echipelor,
ținând cont de impactul pe care acestea îl pot avea în activitatea curentă de business;
− Întocmirea lunară sau la cerere a diferitelor rapoarte;
− Reprezentarea companiei în relația cu instituțiile statului.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati, va multumim pentru interesul acordat!