DESCRIERE JOB

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un rol de Inginer Proces:

Cerinte:

• Studii superioare;
  • Operare PC (Word, Excel, Power point, Outlook);
  • Cunostinte tehnice;
  • Experienta in domeniu de minim 2 ani;
  • Capacitate de analiza, spirit de ordine si disciplina;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Responsabilitati:

• Monitorizeaza parametrii de proces pe fiecare structura si investigeaza problemele de productie pt a asigura eficienta si calitate in productie;
  • Participa la analiza reclamatiilor, initiaza si urmareste actiunile preventive si corective necesare eliminarii cauzelor acestora;
  • Conduce toate aspectele legate de calitatea produselor fabricate, excelenta in productie, siguranta muncii, disciplina si urmarirea deseului de fabricatie;
  • Urmareste respectarea si propune imbunatatiri in procedurile operationale si instructiunile de lucru;
  • Verifica materialele necesare productiei si participa la testarea acestora intocmind rapoarte de conformitate pentru matrialele noi inainte de acceptarea introducerii pe flux;
  • Identifica produsele neconforme din procesul de fabricatie, precum si a materiilor prime si materialelor neconforme din procesul de productie, asigura etichetarea si depozitarea separata a acestora si intocmeste documentatia referitoare ;
  • Este implicat in rezolvarea reclamatiilor interne pentru fiecare produs ce nu respecta indicatorii de calitate;
  • Realizeaza proceduri care asigura buna functionare a activitatii din aria de responsabilitate.

Poti aplica direct prin Adecco aici