DESCRIERE JOB

Pentru departamentul Sales & Marketing- KLG Europe Logistics, căutam un nou coleg sau colegă care să ocupe funcția Inside Sales Support! Dacă îți organizezi foarte bine activitatea la locul de muncă, ești o persoană responsabilă și pasionată de domeniul vânzărilor și de industria transportului și logisticii, te invităm să ne cunoaștem!

Locația jobului: Str. Industriilor, nr. 9, Bolintin Deal, jud Giurgiu, Autostrada Buc - Pitesti km 23.
Program de lucru: Luni-Vineri 09:00-17:00.

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite (Marketing/ Comerț Internațional/ Logistică/ Transporturi);
  • Experiență în promovarea și vânzarea de servicii transport și logistică -minim 1 an;
  • Avantaj cunoașterea industriei de transport și logistică;
  • Bune cunoștinte de MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris, vorbit);

Așteptări de la noul coleg/colegă:

  • Foarte bune abilități de comunicare și de prezentare;
  • Orientare și focus spre client;
  • Gestionarea eficientă a relațiilor cu prospecții/clienții;
  • Orientare spre rezolvarea de probleme și time management;
  • Team-player, atitudine proactivă;

Descrierea jobului

Obiectivul jobului:

  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzări prin promovarea și vânzarea serviciilor KLG.

Responsabilitățile noului coleg:

  • Identifică oportunități de colaborare pe termen lung;
  • Stabilește comunicarea cu clientul, identifică nevoile de transport și logistică ale acestuia, promovează serviciile KLG;
  • Ține legatura cu clienții pentru a urmări gradul de satisfacție și propune soluții;
  • Ține în permanență legatura cu departamentul de transport maritim, aerian și rutier și informează personalul operațional despre cerințele specifice ale clienților;
  • Managementul clienților;

Oferim:

  • Un mediu de lucru plăcut într-o companie de succes;
  • Reale posibilitați de dezvoltare pe plan profesional;
  • Salariu atractiv și bonuri de masă;
  • Transport asigurat de la stația de metrou Pacii/Restaurant Turbo Tequila către birou și retur;
  • Zilnic fructe prospete
  • Săptamanal, masaj de relaxare -la birou;
  • Cantină proprie pentru servirea pranzului;