DESCRIERE JOB

Clientul nostru, unul dintre Liderii europeni în procesul de reparații / reabilitare / ambalare / reutilizare a echipamentelor / componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, dorește întregirea echipei sale de proiectare și dezvoltare software cu un:    iOS DEVELOPER

Locație: Iași

Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:
- studii superioare finalizate;
- pasionat de dezvoltarea de aplicații destinate dispozitivelor mobile și experiență de minim 1 an într-o poziție similară;
- bune abilități de relaționare, atitudine pozitivă, capacitate de a lucra în echipă - bun coechipier;
- capacitate de a comunica în scris și oral într-o limbă de circulație internațională, de preferință engleza;
- gândire analitică, capacitate de sinteză și abordare / rezolvare creativă a problemelor;
- proactivitate, perseverență și dorința de dezvoltare profesională / asimilare a informațiilor.

Responsabilități:

- dezvoltarea de la zero a produselor software specializate în ștergerea definitivă a datelor de pe dispozitivele mobile/dispozitive electronice de stocare, în scopul protejării confidențialității informațiilor rezidente și care se doresc a fi transferate în siguranță, astfel încât acestea să nu poată fi recuperate sau reconstruite;
- contribuie la definirea completă a perimetrului proiectului și a detaliilor de implementare;
- se consultă cu team-leaderul și arhitectul proiectului pentru identificarea soluțiilor potrivite;
- îndeplinește task-urile alocate, în acord cu normele și modelele interne de dezvoltare, testare și documentare;
- interacționează cu celelalte departamente ale diviziei de proiectare și dezvoltare software.

Mediu de dezvoltare:

- metodologia de dezvoltare agila - Scrum;
- instrumentele de lucru aferente ciclului de viață (lifecycle) respectă atât normele de calitate, cât și cele de Securitate a informației, cerute de ISEAL3+ (versioning, code documentation, continuous integration, continuous deployment, flow remediation).

Beneficii:

- training-uri specifice activității și accesarea unui mediu de lucru care facilitează asimilarea rapidă a informațiilor;
- pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și performanță;
- bonusuri de performanță;
- posibilități de dezvoltare profesională și personală.  Dacă ești motivat să contribui la dezvoltarea de aplicații inovative și, totodată, să fii implicat într-un proiect complex în care există contact atât cu partea software, cât și hardware, te invităm să aplici.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.