Senior Java Developer - Netex Romania

Senior Java Developer

Publicat 08.04.2024 | Expiră 04.07.2024
Aplică

Descriere job

Vrei o carieră în programare? Vrei o șansă să faci ce îți place? Dacă ai cunoștințe de bază în limbajul de programare Java,
dacă întelegi ce este o bucla "FOR" sau un bloc decizional "IF",  Netex îți oferă o șansă pe care nu o poți refuza. Vei avea ocazia să îți pui bazele programării orientate pe obiecte, să interacționezi cu bazele de date și să te deprinzi cu folosirea sistemului de operare Linux!

Ce îți oferim pentru a deveni colegul nostru? Știm că asta te interesează!

1. Distracție (nu este opțional)
2. Colegi de treabă - te poți baza pe noi și la bine și la rău
3. Salariu excelent (plătim toate taxele)
4. Bonuri de masă
5. Te trimitem la diferite cursuri de instruire
6. Teambuilding-uri
7. Asigurare de sanatate privată
8. Reduceri la produsele comercializate de partenerii nostri

Ce ne dorim de la tine pentru a deveni colegul nostru? Asta ne interesează pe noi!

1. Să ai cunostințe despre Java EE, OOP, Design Patterns, IOC
2. Experiență cu Tomcat, Hibernate și baza de date SQL
3. Ne-ar plăcea să știi Javascript, React, HTML5, CSS3
4. Să știi să utilizezi și alte tehnologii și tool-uri precum: Docker, Solr, Ignite, Kubernetes, Jenkins, Junit
5. Să ai capacitatea de a găsi soluții rapid
6. Să fii de gașcă – toți suntem și nu te vei simți bine dacă tu nu ești :)
7. Să fii dispus să înveți - învățăm cu toții, deoarece tehnologia avansează și apar lucruri noi
8. Să fii organizat - avem multe de făcut
9. Să acorzi atenție detaliilor - detaliile fac diferența

Ce vei face dacă vom ajunge colegi? Asta ne interesează pe toți!

1. Dimineața îți vei bea cafeaua cu noi (șeful dă cafea)
2. Vei face cu noi „planul de luptă” pentru ziua curentă
3. Vei păstra legătura cu colegii
4. Vei comunica cu personalul tehnic si non-tehnic pentru solutionarea problemelor care pot să apară
5. Vei avea posibilitatea de a conduce echipe de dezvoltare si de a fi implicat in deciziile de arhitectură a site-urilor

De când angajăm? De când am găsit persoana potrivită. Nu este foarte urgent, dar vrem să găsim unul sau mai mulți oameni buni (oameni faini), cu ajutorul cărora să facem o echipă de fotbal :). Lăsând gluma deoparte, ne-ar plăcea să te avem lângă noi de luna aceasta. :)
Dacă ai nevoie de mai multe detalii, sună la numărul de telefon 0256270016
Dacă crezi că vorbim despre tine în cele de mai sus, trimite-ne un e-mail cu CV-ul tău la: jobs@netex.ro împreună cu răspunsul la întrebarea: De ce dorești să faci parte din echipa noastră?

Netex Romania

Netex Romania

33 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Oradea, Cluj-Napoca, Timisoara, Sibiu, Resita, Agnita, Targu Mures, Baia Mare
Limbi străine Engleză, Germană