DESCRIERE JOB

Căutăm un manager comercial cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și abilități antreprenoriale pentru un proiect ambițios.

Pentru reușita în această misiune vei avea nevoie de:

- bune abilități de comunicare și negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții;

- experiență în coordonarea unor echipe comerciale și în lucrul pe bază de obiective atât cantitative cât și calitative;

- un nivel avansat de limbă engleză;

- cunoașterea limbii franceze reprezintă un avantaj;

- cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP(reprezintă avantaj);

- foarte bune abilități de organizare și prioritizare a task-urilor;

- prezență de spirit, curiozitate, asertivitate, flexibilitate în gândire și adaptabilitate la situații noi, neprevăzute;

- fire echilibrată, diplomație și tact în abordare.

Managerul echipei de vânzări va forma, dezvolta și conduce spre succes o echipă de vânzători/selleri.

În calitate de Manager echipă vânzări, principalele misiuni vor fi:

- asigurarea unui management de proximitate pentru o echipă de 6-8 selleri;

- acompanierea, motivarea și verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite;

- asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei și intervenția în rezolvarea problemelor;

- dezvoltarea competențelor comerciale ale echipei;

- dezvoltarea unei ambianțe de lucru pozitive, asigurând coaching-ul cotidian individual și colectiv al echipei;

- analizarea rezultatelor și propunerea de acțiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite.

Beneficii:

- formare la nivel internațional;

- reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;

- pachet salarial atractiv.