Descriere job

Scopul postului:

  • Sprijinirea activitatii comerciale a companiei prin asigurarea unei bune si corecte expuneri a produselor companiei la distribuitori
  • Sprijinirea echipei de vanzare prin activitati specifice

Responsabilitati specifice postului:

-Sprijinirea activitatii comerciale prinrealizarea de standuri de prezentare / expozoare la distribuitori in conformitate cu programele de vizibilitate si pregatirea mostrelor pentru acestea

-Efectuarea de vizite in teritoriu pentru verificarea pozitionarii, integritatii si conformitatii standurilor de prezentare si a tuturor materialelor de marketing de la distribuitori

- Realizarea de prezentari si demonstratii de punere in opera a pavajului, zidariilor si invelitorilor la distribuitori sau in santiere, acolo unde echipa de vanzari solicita astfel de actiuni

-Intocmirea si livrarea de pachete cu materiale de marketing si mostre de produse pentru echipa de vanzari, in conformitate cu solicitarile acestora si indicatiile sosite de la departamentul de Marketing

- Monitorizarea, inventarierea si gestionarea tuturor materialelor de marketing, mostrelor si standurilor de prezentare/ expozoaretrimise in piata

-Cunoasterea portofoliului de produse si a evolutiei acestuia

-Oferirea de informatii privind modul de punere in opera si avantajele utilizarii produselor companiei

Cerinte:

Bune abilitati de comunicare

Disponibilitate pentrumunca pe teren si deplasari permanente in tara (4 zile din 5), program de lucru L-V

Disponibilitate pentru munca fizica

Permis de conducere

Expunere la domeniul constructiilor/ invelitori / pavaj (constituie un plus)

Beneficii:

Masina de serviciu duba 3 tone

Echipament de lucru

 Salariu atractiv + tichete de masa 20/zi sau diurna 50 ron/zi(atunci cand se fac deplasari)

Bonus trimestrial

Bonus Craciun/Paste