DESCRIERE JOB

Căutăm pentru clientul nostru, companie națională cu experiență de peste 10 ani în dezvoltarea de aplicații web, soluții software la comandă și proprii pentru diferite industrii: Telecom, Media, FMCG, Banking, Real Estate,

PHP Web Developer

Descriere generala a contextului de business: Creșterea portofoliului de clienți naționali și internaționali, interesul și dorința acestora de automatizare, integrare a noilor tehnologii printre care se regăsesc inteligența artificială și machine learning, atât în operațional cât și la nivelul sistemelor deja existente în organizații, au generat nevoia de consolidare și extindere a echipei actuale.

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 5
Nivel de expertiză: Junior - Senior

Cerințe:

• cunoştinţe de PHP, MySQL, HTML, Javascript (AJAX, jQuery);
  • cunoştinţe de SEO on-page;
  • expertiză cu PHP framework MVC (CodeIgniter | Laravel);
  • cunoştinţe de bază Linux;
  • cunoştinţe elementare de securitate;
  • experiență în folosirea unui sistem de versionare (GIT);
  • experiență într-o poziție similară de minim 6 luni;
  • studii superioare în curs sau finalizate;
  • bune abilități de relaționare, proactivitate, capacitate de a lucra în echipă - bun coechipier;
  • perseverență și dorință de dezvoltare profesională/asimilare a informațiilor;
  • capacitate de a comunica în scris și oral într-o limbă de circulație internațională, de preferință engleză.

Responsabilități:

• implementarea și dezvoltarea de noi produse/soluții software;
  • dezvoltarea de module și funcționalități în cadrul proiectelor existente;
  • implicarea în derularea întregului flux de dezvoltare a platformelor de servicii web;
  • code debungging;
  • aportul la definirea completă a perimetrului tehnic al proiectului și a detaliilor specifice de implementare;
  • participarea la sedințele periodice ale echipei de proiect în scopul identificării soluțiilor optime;
  • îndeplinirea task-urile alocate, în acord cu normele și modelele interne de dezvoltare, testare și documentare.

Beneficii:

• training-uri de specialitate și accesarea unui mediu de lucru care facilitează asimilarea rapidă a informațiilor;
  • pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și performanță;
  • bonuri de masă, asigurare medicală privată, bonusuri de performanță, zonă de relaxare/ studiu;
  • flexibilitate în organizarea programului de lucru, atât în sediu cât și de acasă;
  • posibilități de dezvoltare profesională și personală.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.