DESCRIERE JOB

Adecco Professional Placement cauta pentru clientul sau, o importanta companie din Arad, un Referent Resurse Umane junior.

Cautam persoane pasionate de domeniul resurselor umane, dornice sa invete intr-un timp foarte scurt o multitudine de task-uri specifice zonei de administrare personal, intr-o companie multinationala, in cadrul unei echipe de specialisti.

Profilul candidatului:
Absolvent studii superioare;
Cunostinte minime de legislatie in domeniu;
Absolvent curs Inspector Resurse Umane - prezinta avantaj;
Limba engleza - nivel mediu;
Calitati necesare: atentie la detalii, multitasking, perseverenta si proactivitate.

Descrierea jobului

Activitate de administrare personal:
- rezilieri, suspendari si incetari CIM-uri, modificari contractuale;
- intocmire adeverinte pentru banca, adeverinte somaj, CAS, medic, alte adeverinte pentru angajati;
- actualizare date in CRM-ul companiei;
- scanare si arhivare documente;

Activitate de salarizare:
- verificare pontaje;
- reglarea neregulilor de pontaj rezultate la importul de date de pontaj din aplicatia companiei;
- intocmirea machetei necesare pentru calculul salarial;
- raportari externe si interne.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor fi luate în considerare în cadrul proiectelor ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Adecco se angajeaza sa va protejeze si sa va respecte dreptul la intimitate si la protectia datelor dvs. cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de catre Adecco puteti gasi pe www.adecco.ro.

Poti aplica direct prin Adecco aici