Descriere job

Clientul nostru activeaza in domeniul constructiilor, fiind este numarul 1 in Europa in productia de materiale de constructii grele si lider in America in productia de materiale de constructii.

Responsabilitati:

• Este responsabil pentru desfasurarea activitatii de vanzari in teritoriul desemnat si in conformitate cu politica si regulile comerciale ale companiei;
  • Propune planuri de actiune pentru atingerea obiectivelor de vanzari din zona sa;
  • Negociaza cu clientii, stabileste preturi, limite de credit, in limita sa de autoritate;
  • Gestioneaza un portofoliu de clienti si organizeaza intalniri regulate pentru a le evalua nevoile/cerintele prezente si viitoare;
  • Planifica si realizeaza vizite de prospectare pentru a isi innoi si imbunatati in mod constant portofoliul de clienti;
  • Este responsabil pentru recuperarea datoriilor clientilor si prevenirea managerului direct in cazul unor intarzieri sau probleme cauzate de blocaje;
  • Este implicat in rezolvarea problemelor clientilor referitoare la produse, servicii, livrari stabilind o buna colaborare cu celelalte departamente (calitate, productie, logistica, etc);
  • Pregateste rapoarte de analiza a rezultatelor de vanzari;
  • Ofera informatii tehnice clientilor despre produse si utlizarea lor;
  • Ofera informatii departamentului de marketing cu privire la produsele competitorilor
  • Cerinte:

• Studii superioare, de preferat profil tehnic;
  • Experienta de cel putin 2 ani in vanzari; buna cunoastere a produselor si a utilizarii acestora;
  • Excelente abilitati de negociere;
  • Capacitate de a lucra sub presiune si in situatii de stres;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Limba engleza la nivel mediu;
  • * Toate aplicatiile vor fi introduse in baza noastra de date. Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

SALES CONSULTING S.R.L. respecta prevederile Regulamentului General pentru Protectia Datelor (GDPR).

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
    Prin transmiterea datelor dvs.personale va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate. Procesam aceste date doar in scopuri de recrutare.
    Am dori sa pastram aceste date pana in momentul ocuparii pozitiei vacante. Nu putem estima cu exactitate perioada, dar vom considera perioada ca fiind incheiata atunci cand un candidat accepta propunerea noastra pentru pozitia vacanta. Cand perioada respectiva s-a incheiat, fie iti vom sterge datele, fie te vom informa ca le vom mentine in baza noastra de date pentru pozitii viitoare

SALES CONSULTING S.R.L. a implementat masuri adecvate care sa asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dumneavoastra personale, care vor fi stocate timp de 3 ani in cazul neangajarii dumneavoastra in compania client.
    Potrivit legislatiei in vigoare, aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dumneavoastra personale, rectificarea sau stergerea acestora (in masura in care acest lucru nu contravine legii), restrictionarea prelucrarii sau portabilitatea acestora. De asemenea, aveti dreptul de a va opune prelucrarii si de a depune o plangere in fata autoritatii in domeniu.

Mai multe informatii despre politica noastra de confidentialitate gasiti pe site-ul nostru www.salesconsulting.ro.

Va asiguram ca nu vom oferi niciodata informatii despre dumneavoastra altor companii care au in vedere programe de marketing.