DESCRIERE JOB

Adecco lider national si mondial in domeniul resurselor umane, recruteaza pentru clientul sau care activeaza in domeniul constructiilor.

Candidatul ideal
- Experienta in vanzari constituie un mare avantaj;
- Abilitati de convingere si negociere;
- Să comunice clar şi concis, atât în scris cât şi verbal;
- Sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
- Sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze.

Descrierea Jobului:
• Realizarea planului de vânzări prin vânzarea , in special pe teren, a materialelor de constructii din portofoliul firmei;
• Identificarea de noi clienţi ;
• Creşterea cotei de piaţă a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
• Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti pe care reuseste sa o formeze;
• Realizează planul zilnic de vânzări;
• Prezintă şi promovează produsele din portofoliul firmei prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali;
• Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor;
• Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
• Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
• Urmăreşte încasarea comenzilor;
• Executa orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt si lung ale companiei.

Descrierea Companiei
Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Poti aplica direct prin Adecco aici