DESCRIERE JOB

Adecco Permanent Placement recruteaza Responsabil Calitate pentru clientul sau, companie care dezvolta si produce piese pentru industria automotive.

Candidatul ideal:

-     Studii superioare
-     Experienta in domeniul calitatii de minimum 3 ani
-     Cunostinte de limba engleza
-     Cunostinte de limba germana - constituie avantaj

Responsabilitati:

  Asigură elaborarea documentelor Sistemului de Management integrat pentru activităţile din domeniul de responsabilitate al companiei
-      Urmareste tratarea neconformitatilor si stabilirea masurilor corective
-      Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii in scopul asigurarii calitatii
-      Elaborarea si urmarirea programelor de audit
-      Intreprinderea de actiuni corective pentru remedierea neconformitatilor identificate la: auditurile de certificare, recertificare si supraveghere efectuate de organismul de certificare precum si la diverse alte evaluari interne- externe
-      Monitorizarea capabilitatii proceselor, serviciilor si initierea studiilor privind evolutia calitatii si stabilirea directiilor de imbunatatire
-      Supravegherea modului in care sunt respectate prevederile, procedurilor sistemului de management integrat si asigurarea consilierii personalului pentru implementarea corecta a prevederilor sistemului de management integrat
-      Asigurarea derularii tuturor studiilor necesare monitorizarii functionarii sistemului de management integrat, analizarea eficacitatii si eficientei masurilor intreprinse pentru eliminarea neconformitatilor
-      Asigurarea promovarii in organizatie a constientizarii cerintelor clientilor, cerintelor standardului de referinta si cerintele organismului de certificare a sistemului de management integrat
-      Asigurarea ca procesele necesare functionarii sistemului de management integrat sunt stabilite, implementate si mentinute
-      Asigură interfaţa in problemele de asigurare a calităţii
-      Gestionează documentele Sistemului de Management integrat, asigurând difuzarea controlată a acestora, la locul de muncă şi la organele de certificare

Poti aplica direct prin Adecco aici