DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, una dintre cele mai mari companii din domeniul farmaceutic, un Sales Representative

Esti candidatul ideal daca ai:
  • Experienta in domeniul vanzarilor de cel putin 1 ani (reprezintă avantaj experienta in vanzarea produselor farmaceutice);
  • Studii superioare finalizate;
  • Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
  • Abilitati de organizare si planificare/ prioritizare;
  • Cunostinte operare PC: Excel, Word;
  • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasari.
Descrierea jobului:
  • Prezentarea ofertei curente si a ofertelor speciale catre clientii din portofoliu in regiunea alocata;
  • Vanzarea produselor farmaceutice si parafarmaceutice aflate in oferta curenta catre clientii din portofoliu/ retele de farmacii;
  • Identificarea de noi clienti in cadrul zonei geografice alocate si cresterea vanzarilor pe fiecare client;
  • Urmarirea respectarii conditiilor contractuale de catre clienti;
  • Incasarea facturilor la termen emise catre clientii din portofoliu;
  • Realizarea planurilor individuale de vanzari și incasari;
  • Colaborarea cu depozitul de medicamente pentru realizarea la termen a livrarilor;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate.

Vei beneficia de:

  • Pachet salarial motivant (salariu, tichete de masa, asigurare de sanatate, card discount in reteaua de farmacii a companiei);
  • Bonus lunar de performanta;
  • Suport din partea companiei pentru atingerea obectivelor profesionale;
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere și dinamice.

Poti aplica direct prin Adecco aici