DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie din domeniul proiectelor de infrastructură un Specialist Achizitii.
Cerinte:

-Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Limba italiana constituie avantaj;
- Studii superioare finalizate;
- Cunoasterea avansata a MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint, Outlook);
- Cunostinte tehnice, cunostinte economice;
- Capacitate organizatorica, spirit de echipa, respectarea termenelor, capacitate de decizie, perseverenta;
- Cunoastere a mediului online;
- Abilitati reale de comunicare;
- Persoana sociabila, energica si foarte creativa;
- Persoana organizata, responsabila, meticuloasa.

Descrierea jobului:

- Trimite furnizorilor cereri de oferta, analizeaza ofertele si plaseaza comenzi;
- Negociaza si verifica conditiile comerciale cu furnizorul;
- Asigura, gestioneaza si fiabilizeaza aprovizionarea comenzilor din punct de vedere cantitate si respectare termene, conform obiectivelor stabilite;
- Urmareste nivelele de stoc pentru grupa de produse repartizat, raspunde de aprovizionarea stocurilor cu marfa de la furnizori;
- Mentine relatia cu furnizorii alocati;
- Asigura suport echipei din vanzari prin comunicarea de termene de livrare pentru produsele care nu se regasesc pe stoc;
- Comunica cu departamentele implicate in procesele de receptie-vanzari-livrare marfa pentru a asigura fluxul corect de aprovizionare.

Descrierea companiei

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Poti aplica direct prin Adecco aici