Descriere job

Esti o persoana dornica sa-si imbunatateasca permanent cunostintele si abilitatile profesionale, lucrand alaturi de o echipa dinamica si interesanta? Iti doresti sa lucrezi pentru o companie multinationala de renume, avand la dispozitie cele mai noi tehnologii si un mediu care sustine dezvoltarea profesionala?

Daca raspunsul la aceste intrebari este “Da”, avem o oportunitate grozava pentru tine.

In ce consta munca de Sef de echipa la P&G Urlati?

Lucrand ca sef de echipa in fabrica Procter & Gamble din Urlati vei avea urmatoarele responsabilitati principale:

• Aplicarea standardelor de calitate in aria ta de responsabilitate;
  • Crearea, gestionarea si actualizarea documentatiei de productie (plan de lucru, programe specifice, instructiuni de lucru, echipamente necesare etc);
  • Urmarirea si controlul planului de productie;
  • Intretinerea si imbunatatirea procesului de productie;
  • Intocmirea rapoartelor de productie;
  • Urmarirea aplicarii pe teren a actiunilor propuse si comunicarea cu persoanele implicate;
  • Crearea si implementarea tuturor proceselor necesare desfasurarii activitatii de productie, elaborarea metodelor si instructiunilor de lucru, in conformitate cu sistemul de calitate al companiei;
  • Responsabil de curatenia si aranjarea locului de munca si a spatiilor aferente;
  • Responsabil de conducerea echipei de productie la nivel de schimb;
  • Participarea la validarea si revalidarea interna a proceselor de fabricatie;
  • Implementarea in fabricatie a unor procese noi conform documentatiei tehnice;
  • Responsabil de instruirea permanenta a personalului din cadrul echipei.

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

• Abilitatea de a lucra in echipa si de a aprecia parerile celor din jur;
  • Studii medii;
  • Cunostinte de operare a calculatorului;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel minim sau conversational;
  • Abilitati de comunicare, capacitate de a lucra in echipa, capacitate de planificare si organizare a resurselor, capacitate de luare a deciziilor;
  • Gandire rationala si logica, de tip argumentativ;
  • Persoana orientata catre progres;
  • Abilitati de a gestiona eficient sarcinile;
  • Spirit de echipa, seriozitate, abilitati de comunicare si asumarea responsabilitatilor, experienta in coordonarea unei echipe, obtinere de rezultate;
  • Sa fie o persoana metodica, riguroasa, capabila sa inteleaga un proces la nivel de flux de productie.

Beneficii oferite:

Posibilitatea de a activa intr-un mediu de lucru profesionist si dinamic;

Posibilitate pentru dezvoltarea carierei intr-o companie solida;

Posibilitati de promovare in cadrul companiei;

Posibilitatea de a participa la traininguri atat in tara, cat si in afara acesteia in vederea obtinerii calificarilor specifice utilizarii echipamentelor de lucru;

Salariu motivant, al 13-lea salariu si prima pentru o vacanta fara griji;

Asigurare medicala privata;

Decontarea cheltuielilor stomatologice si serviciilor sportive;

Asigurare transport gratuit din Ploiesti, Bucuresti, Ceptura si localitatiile invecinate;

Tichete de masa.