Descriere job

Fișa postului:
* Disponibilitate de lucra conform unui program în schimburi;
* Studii medii tehnice;
* Interpretare scheme electronice, specificații de test și de componente;
* Experiență în repararea defectelor de lipire (exces, insuficiență cositor);
* Cunoştințe de limba engleză la nivel mediu;
* Cunoștințe de operare a calculatorului. Reprezintă avantaj:
* Cunoaşterea standardelor de calitate IPC610, IPC7711/7721;
* Cunoşterea proceselor de producţie.

Responsabilități:
* Analizează produsele respinse la testele ICT/Funcţionale sau de inspecţie vizuală automată şi înregistrează rezultatele în baza de date internă;
* Asigură primul nivel de decizie în cazul rebuturilor de producţie;
* Furnizează rapoarte, în cazul defectelor de componente, către departamentul de calitate.

Beneficii:
* Al treisprezecelea salariu;
* Spor pentru orele de noapte şi pentru cele din weekend;
* Tichete de masă;
* Posibilitati de dezvoltare proesionala;
* Stabilitate;
* Mediu de lucru la standarde internaţionale.