Descriere job

Cerinte:

  • Studii medii/ de specialitate finalizate (profil tehnic – tehnician electrician, tehnician electromecanic, tehnician automatizari);
  • Experienta anterioara in domeniul de productie - cunoasterea proceselor tehnologice si echipamentelor;
  • Cunostinte tehnice de electronica, electromecanica;
  • Cunostinte de operare a calculatorului – nivel intermediar (Pachet Microsoft Office);
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel minim, conversational;
  • Disponibilitate lucru la schimb

Descrierea jobului

  • Interventii pentru identificarea si remedierea defectelor la instalatii
  • Desfasoara operatiuni complexe privind asamblarea si repararea utilajelor din spatiul de productie
  • Participarea la instalarea/punerea in functiune a echipamentelor sau a sistemelor livrate;
  • Instruirea operatorilor si a personalului angajat in mentenanta, pentru sistemul livrat.
  • Identifica si recomanda schimbari / imbunatatiri in procesul de productie, imbunatatirea productivitatii liniilor de fabricatie;
  • Colaboreaza cu operatorii de la liniile de fabricatie si cu seful de schimb, pentru interventii la liniile de fabricatie
  • Participa in cadrul echipelor de proiect la implementarea proiectelor noi;

Beneficii

  • Posibilitatea de a activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic
  • Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă
  • Posibilitati de promovare în cadrul companiei
  • Pachet salarial atractiv, bonuri de masa, beneficii
  • Transport disponibil pe ruta Ploiesti - Urlati si Urlati - Ceptura