DESCRIERE JOB

Adecco Permanent Placement Timisoara recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie multinationala, un Tehnician Service Montaj - Lacatus.

Candidatul ideal:

• Carnet de conducere categoria B
• Stare de sanatate buna , fizic corespunzator lucrului la inaltime ( aviz medical in acest sens)
• Capacitatea de a lucra la inaltime in mod curent
• Capacitate de comunicare buna
• Capacitate buna de asimilare cunostiinte noi
• Detine calificarea de lacatus
• Are experienta minima de 5 ani in montajul constructiilor metalice grele si echipamentelor industriale si /sau la intretinerea echipamentelor industriale
• Cunostinte de lb. Engleza la nivel de intelegere si minima conversatie constituie un avantaj
• Deplasari in tara minim 50 % din timp.

Descrierea jobului:

Lucrari de lacatuserie si ajutor dat electricienilor la lucrari electrice in faza in care utilajele nu sunt sub tensiune
• Montaje poduri rulante si cai de rulare
• Executii lucrari de lacatuserie la constructii metalice ( structuri metalice , poduri rulante si cai de rulare)
• Executie lucrari de mica lactuserie :EX : executie suporti aparataj electric , modificari dulapuri aparataj, executie repere de protectie impotriva socurilor a echipamentelor electrice etc)
• Reparatii echipamente de ridicat :
- Constatare defecte
- Identificare piese de schimb defecte
- Intocmire raport necesitate pt. aprovizionarea pieselor defecte
- Inlocuire piese defecte
- Repunere in functiune mecanism
- Intocmire PV referitoare la activitatile de mai sus
• Activitati de intretinere curenta echipamente de ridicat:
- Efectuarea reviziilor planificate
- Completare si semnare fise revizii
- Stabilirea cu clientul a detaliilor referitoare la ziua , ora , reviziei

Descrierea companiei:

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Poti aplica direct prin Adecco aici