Descriere job

Responsabilitati:

- Se deplaseaza in statia electrica a clientului, in vederea montarii transformatorului, atat in tara cat si in strainatate;
- Monteaza echipamentele conform desenului de montaj general (ex: treceri izolate, baterii de racier, robinetii, supape de suprapresiune);
- Umple transformatorul cu ulei cu ajutorul pompei;
- Efectueaza masuratori electrice solicitate de client;
- Asista la lucrari electrice efectuate in statiile electrice;
- Executa lucrari la inaltime (4m-6m);
- Se ingrijeste de aspectul general al transformatorului.

Cerinte:

- Experienta de lucru in domeniul mecanic, circuite secundare, masuratori electrice;
- Experienta de lucru cu pompa de vacuum si de tratare a uleiului, experienta in montarea accesorilor de tip mecanic si electric;
- Dispus sa plece in delegatii in Europa, peste 50% din timpul de lucru;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba engleza – nivel mediu.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interesul acordat!