Top Retail Non-Alimentar 2020 Top Retail Non-Alimentar 2020 Decathlon Romania Decathlon Romania
Decathlon Romania

Decathlon Romania

Decathlon recrutează persoane cu (diz)abilități!

28.10.2020

Diversitatea și egalitatea de șanse reprezintă două aspecte importante care se află în ADN-ul companiei noastre, deoarece credem că fiecare individ, fără nicio deosebire de origine etnică, sex, dizabilități, poate contribui, prin felul lui unic de a fi, la a face sportul accesibil unui număr cât mai mare de persoane. Astfel, pentru noi, persoanele cu dizabilități sunt, de fapt, persoane cu abilități care se pot integra în cadrul echipei noastre, își pot croi un traseu profesional și valorifica toate competențele pe care le au.

Suntem conștienți că pentru o persoană cu (diz)abilități găsirea unui loc de muncă reprezintă, adesea, o provocare anevoioasă din care rezultă multe descurajări, motiv pentru care suntem deschiși, vrem să cunoaștem și să integrăm în echipa noastră sportivă persoane cu deficiențe de auz, persoane cu sindrom Down și, în general, persoane cu orice dizabilitate care este compatibilă cu capacitatea de a îndeplini responsabilitățile înscrise în fișa de post și locația în care își va desfășura activitatea. În acest sens, momentan oferim posibilitatea de angajare în magazinele noastre, drept asistent vânzări echipament sportiv (cu responsabilități precum recepția și aranjarea echipamentului sportiv pe diferite departamente ale sportului tău pasiune, încasare, etc.) și în departamentele de logistică și producție (Timișoara).

Ești o persoană cu (diz)abilități și dorești să te alături echipei noastre? Scrie-ne la adresa de e-mail egalitate-de-sanse@decathlon.com. Abia așteptăm să te cunoaștem!

Faci parte dintr-un ONG care încearcă să construiască o lume fără prejudecăți, în care toți oamenii să aibă șanse egale în comunitate și posibilitatea să își folosească potențialul pentru a se bucura de o viață mai bună? Pentru a simplifica acest demers de integrare a persoanelor cu (diz)abilități în echipa noastră, ne dorim să colaborăm cu tine, așadar, pentru mai multe detalii îi poți scrie Larisei, liderul nostru de recrutare persoane cu dizabilități, la adresa de email: larisaflorentina.barbacaru@decathlon.com