Top Retail Non-Alimentar 2020 Top Retail Non-Alimentar 2020 Decathlon Romania Decathlon Romania
Decathlon Romania

Decathlon Romania

Știați că și noi ne-am scris rezoluțiile pentru anul 2020?

22.01.2020

Știm cu toții că fiecare început de An Nou rimează cu scrierea, cu mult entuziasm, a rezoluțiilor pentru anul ce tocmai începe. Dar știați că acest lucru se întâmplă, an de an, și la Decathlon? Ca în fiecare an, am ales să ne scriem rezoluțiile în cadrul unei excursii de 2 zile, la munte, cu privirea spre munți îmbrăcați sportiv, în zăpadă, și gândurile la misiunea noastră de anul acesta.

În prima zi, echipa Decathlon a participat la workshop-ul de scriere a ’’rezoluțiilor’’. Ne-am gândit la ce am vrea să îmbunătățim anul acesta, la ce am putea să facem pentru a fi alături de pasionații de sport și la ce ar trebui să facem astfel încât cei care nu au cunoscut pană acum bucuria și beneficiile sportului, să aibă ocazia să se împrietenească cu el și, de ce nu, să devină cei mai buni prieteni. Nu ne-am oprit aici, ci am adunat idei care mai de care mai ingenioase și ne-am conturat misiunea pe care am ales să o urmăm anul acesta, în pași sportivi și cu zâmbetul pe buze. Ziua s-a încheiat cu un concurs de actorie, în cadrul căruia fiecare și-a arătat originalitatea și a adus la viață subiectele abordate pe parcursul întregii zile. Ne-am amuzat pe cinste!

Sportivi oricând și oriunde, nu ne-am putut limita la explorarea pârtiei doar cu privirea...

Unii dintre noi au ales să se bucure de o drumeție pe zăpadă, hai-hui, prin pădure.

Alții au ales să se împrietenească cu pârtia… cu picioarele în clăpari și schiurile în aer (și apoi pe pârtie, desigur).

Iar alții să practice snowboard, în compania unui câine foarte curios să afle cum se practică acest sport.

Astfel, cu rezoluțiile scrise și multă energie, ne-am întors acasă și abia așteptăm să bifăm toate rezoluțiile stabilite pentru anul acesta, să devenim ceea ce ne-am propus și să iubim și mai mult sportul!

Urmează ca și colegii noștri din celelalte orașe în care suntem prezenți să se întâlnească, pentru a își contura misiunea locală după care se vor ghida anul acesta și pentru a se bucura de experiențe sportive la fel de amuzante și energice.