Top Banci/Institutii financiare 2022 Top Banci/Institutii financiare 2022 Libra Internet Bank Libra Internet Bank
Libra Internet Bank

Libra Internet Bank

60% dintre colegii care ocupa pozitii manageriale in organizatie, provin din promovare interna

19.08.2019

Dezvoltarea profesionala este intersectia dintre nevoile organizatiei si ale angajaților; acesta este si motivul pentru care este un subiect atat de intalnit – deoarece reprezinta o nevoie care se regaseste in ambele directiile, dar si o nevoie dorita de ambele parti.

Se spune ca oamenii sunt ca jeleurile. Fiecare are o aroma unica. Ca individ, pentru dezvoltarea ta profesionala, este important sa te lasi condus de aceasta aroma, pentru ca doar astfel poti face lucrurile la care esti mai bun si care iti aduc satisfactie.

Ca organizație, susținem cu tarie dezvoltarea profesionala a angajatilor nostri. In același timp, am perceput toate diferentierile dintre oameni (sau "aromele" despre care aminteam mai sus) ca provocari si ca plusuri si am investit cat mai mult in acestea.

Am valorificat creativitatea si inovatia oamenilor la cel mai mare nivel. Am construit mediul si contextul favorabil pentru a putea crea intr-un mod unic si asa am ajuns sa fim recunoscuti drept "Cea mai inovatoarea banca din Romania".

Spiritul competitiv il sustinem in mod continuu si etic si il intalnim cel mai mult in aria de vanzari, unde aducem provocari din ce in ce mai captivante, de aici rezulta o crestere de vanzari in toate ariile de business. Si nu in ultimul rand, spiritul de lider il simtim, sustinem si promovam. Asa ne aflam in momentul in care peste 60% dintre colegii nostri care ocupa o pozitie manageriala provin din promovari interne. De fiecare data ni s-a dovedit ca aceasta este o reteta de succes sigura si care raspunde tuturor nevoilor: ale organizatiei si ale angajatilor.

Investim in oameni si in dezvoltarea lor, le susținem cresterea, le cream un mediu potrivit de dezvoltare si de crestere si le oferim oportunitati sa avanseze intr-un mod sanatos.

Aceasta este directia pe care o promitem si o demonstram zi de zi, an dupa an. Pe tine, in ce directie te indruma aroma ta?