Top Banci/Institutii financiare 2022 Top Banci/Institutii financiare 2022 Libra Internet Bank Libra Internet Bank
Libra Internet Bank

Libra Internet Bank

Cum ne motivam angajatii?

19.08.2019

Cum ne motivam angajatii?

Unul dintre cuvintele care stau pe buzele tuturor este "motivarea". Noi toti, indiferent de varsta, funcție sau status gravitam in jurul motivarii. Pentru unii este recunoastere, pentru altii salariu, timp liber, echilibru, provocari, bonusuri, etc. Este clar ca fiecare isi are propria definitie. Noi la Libra motivam oamenii prin beneficii atat de natura cantitativa, cat si calitativa si incercam sa "construim" un pachet care sa fie pe masura asteptarilor.

De ce? Pentru ca noi consideram ca echipele sunt ingredientul prin care companiile fac lucrurile sa fie marete. Atunci cand se "amesteca" energia, cunostințele, calificarile si entuziasmul unor oameni motivati atunci obiectivele sunt mult mai accesibile.

De aceea am ales sa motivam oamenii prin actiuni care au legatura cu pasiunile lor.

Am inceput cu sportul pentru ca am costatat ca este un element ce uneste multi oameni din Libra si i-am pus pe toti pasionatii de miscare sa se întreaca in competitia Libra Energize. Energizerii il numesc "unul dintre cele mai frumoase programe pentru angajati". Vezi aici istoria lui.

Am continuat cu Libra Cooltural si i-am adus in acelasi loc pe toti iubitorii de arta si frumos din Libra. Au fost cursuri de pictura, design interior, fotografie, branding etc. Iar anul acesta vom duce Libra Cultural la un alt nivel experential.

Tinem mult la viata personala si la timpul angajatilor, de aceea programul este flexibil, oferim o zi cadou cu ocazia aniversarii si vouchere de vacanta pentru mai multa relaxare.