Pepco Romania Pepco Romania
Pepco Romania

Pepco Romania

De vorba cu Elena Stefan, Coordonator Magazine Training Pepco

04.09.2019

1. Ce te-a convins sa aplici pentru un job la Pepco?

In primul rand dorinta de nou, de a incerca altceva si dorinta de a ma dezvolta.

Acum aproximativ 5 ani, am citit descrierea jobului si am zis sa incerc sa aplic, fiind la acel moment in cautarea unui alt loc de munca. Experienta in vanzari aveam deja, insa despre Pepco stiam foarte putine lucruri, in mediul online la inceput" fiind foarte greu de gasit ".

Mi s-a parut interesant sa aplic la o companie despre care stiu putine lucruri, dorind sa ajung la un interviu sa aflu mai multe informatii despre aceasta.

2. Care a fost parcursul carierei tale aici?

M-am angajat pe functia de director de magazin, parcursul meu fiind unul ascendant. Compania investeste constant in dezvoltarea angajatilor, incearca sa sustina dezvoltarea noastra si promovarea pe alte posturi ce se deschid, intreg procesul fiind cat mai transparent.

3. Care sunt provocarile tale in aceasta pozitie?

De cateva luni, am preluat pozitia de coordonator magazine training unde am parte de provocari noi zi de zi.  Jobul in sine presupune sa calatoresc destul de mult in tara, as putea  spune ca e una din provocari deoarece ma scoate foarte mult din zona de confort, ceea ce si cautam in acest moment. Insa cea mai mare provocare in acest moment pentru mine este sa invat sa imi sustin colegii  la un alt nivel, sa ii motivez si sa contribui la dezvoltarea lor in mod direct.

4. Ce te mentine motivata?

In general tot ce e nou, dar cel mai mult experientele  si rezultatele traite alaturi de colegii mei.

5. Ai o intamplare amuzanta pe care doresti sa o impartasesti cu noi?

Nu stiu daca e amuzanta, dar la acel moment a fost. Am avut o  clienta putin nervoasa ce dorea sa vorbeasca cu directorul de magazin, am fost chemata de colegii mei, m-am prezentat si dna respectiva mi-a raspuns ca ea nu vrea sa vorbeasca cu mine, ci cu directorul de magazin( desi eu ma prezentasem), dupa ce i-am confirmat ca eu sunt, aceasta a plecat pur si simplu fara sa mai zica nimic. Pe moment am ramas blocata, ulterior mi s-a parut amuzant.

6. Ai vreo recomandare pentru persoanele ce isi doresc sa se alature echipei Pepco?

Sa fie deschisi, hotarati si pusi pe treaba. Pepco este un loc de munca stabil, cu multe oportunitati, in acelasi timp cu multa munca, e nevoie de implicare si efort constant, trebuie sa iti placa ceea ce faci si sa vii cu drag la munca. Altfel lucrurile nu functioneaza.