Pepco Romania Pepco Romania
Pepco Romania

Pepco Romania

Pepco a atins pragul de 300 de magazine în România după ce a deschis peste 30 de unităţi în 2020

16.10.2020

Pe piaţa locală, Pepco a deschis primul magazin în 2015 şi a pariat pe o expansiune rapidă, România ajungând să depăşească rapid pieţe mai vechi precum Cehia şi Ungaria.

Am pornit în acest demers cu o echipă mică, dar extrem de hotărâtă să transforme imposibilul în posibil, iar determinarea cu care am lucrat încă de la început a transformat lansarea PEPCO România într-un veritabil succes, confirmat în permanență de către clienții care ne-au iubit încă din prima zi.

Parcursul nu a fost lipsit de provocări, însă echipa, formată din oameni flexibili și rezilienți, a fost gata să se implice trup și suflet pentru a transforma obiectivele noastre în realitate.

Așadar, iată-ne acum, în pragul unui moment cheie în istoria companiei: deschiderea magazinului cu numărul 300. Această realizare vine ca o validare a eforturilor comune depuse de-a lungul anilor de către noi toți și o confirmare că suntem alegerea numărul 1 a clienților. Suntem acum cel mai mare retailer din sectorul non alimentar din România, dar mai presus de atât, suntem o familie de peste 2800 de colegi.

Vom continua să ne dezvoltăm în același ritm, pentru a ne consolida poziția de lider. Obiectivul nostru pe termen lung este să deschidem magazinul cu numărul 500, deși deja întrevedem oportunități de a merge chiar mai departe de atât.