Deichmann Deichmann
Deichmann

Deichmann

Prezentare Deichmann

DEICHMANN SE, cu sediul în Essen, Germania, a fost fondată în 1913 și este încă o companie deținută în totalitate de familie. Este liderul pieței europene de retail de încălțăminte și activează în 31 de țări din întreaga lume. Compania are peste 48.000 de angajați și operează peste 4.600 de magazine fizice, precum și 41 de magazine online. Pe lângă magazinele DEICHMANN, compania deține lanțul MyShoes, Dosenbach, Ochsner Shoes și Ochsner Sport în Elveția, vanHaren în Țările de Jos și Belgia și Rack Room Shoes în SUA. De asemenea, deține Grupul SNIPES cu magazine fizice și magazine online în Europa și SUA.

PROVOCAT CA ANGAJAT - APRECIAT CA OM.

Numai împreună și cu o filozofie comună care valorizează și răsplătește oamenii și performanța a fost posibilă povestea de succes Deichmann.

Într-un magazin Deichmann sunt în permanență diverse activități de realizat.

De aceea, toată lumea este implicată, atât directorul de magazin, cât și asistenții de  vânzări sau persoanele aflate în training. Fiecare persoană din echipă are activităţi provocatoare şi este preţuită şi sprijinită ca om.

În exterior, desigur, încălțămintea la modă are prioritate, dar în companie  angajații sunt adevăratele vedete!

Fiecare angajat este o persoană deosebită, indiferent de vârstă, educație sau proveniență. În activitatea noastră de zi cu zi punem preț pe corectitudine și pe respectul reciproc, deoarece toți angajații sunt fundamentul succesului nostru.

Cu o astfel de colaborare am reuşit împreună să devenim cel mai mare comerciant de încălţăminte din Europa.

De ce sa lucrezi cu noi?

Perspective de viitor: pentru începători și profesioniști

Scopul nostru nu este să vindem doar încălțăminte la prețuri avantajoase, ci să oferim clienților noștri și un service excelent. Personalul nostru este școlarizat în propriile noastre centre de instruire și dezvoltare, iar calitatea serviciilor este testată continuu. Printr-o rată de școlarizare peste medie, ne asigurăm propriul personal de conducere și specialiști.

Indiferent dacă tocmai ai terminat studiile sau ai deja experiență, îți oferim oportunități atractive și provocatoare prin care îți poți aduce contribuția la menținerea și asigurarea succesului companiei, fie în filialele noastre, în centrul de distribuție sau în sediul central din București.

Scopul nostru este de a-ți consolida abilitățile, de a-ți oferi noi perspective și de a crea spațiu pentru dezvoltarea ta profesională.

Deichmann – un angajator social și de încredere

Pe lângă beneficiile atractive, angajații noștri apreciază în special siguranța, stabilitatea, numeroasele oportunități de dezvoltare, precum și colegialitatea între toate nivelurile ierarhice. Ca angajator social ne implicăm de peste 40 de ani în proiecte de ajutorare a oamenilor nevoiași prin intermediul organizației proprii “wordundtat” (Cuvânt și Faptă).

Alege experiența Deichmann și devino parte a echipei noastre!

Te așteaptă un loc de muncă variat, cu o responsabilitate personală ridicată și multe oportunități de dezvoltare ulterioară. Și: Indiferent de vârstă, educație și istoric, fiecare angajat este special. Nu ești sigur dacă tu sau ținuta ta ni se potrivește? Vino așa cum ești. La Deichmann contează performanța și personalitatea!

Noi creștem – Tu te dezvolți odată cu noi.

Devino parte a familiei Deichmann!

Aplică acum!

Statistici companie