Ubisoft Romania Ubisoft Romania
Ubisoft Romania

Ubisoft Romania

Prezentare Ubisoft Romania

Cei 19.000 de membri ai echipei Ubisoft, care lucrează în peste 40 de locații din întreaga lume, sunt uniți de o misiune comună - de a îmbogăți viața jucătorilor cu experiențe de joc originale și memorabile.

Aceeași motivație o avem aici, la Ubisoft România, unde creăm jocuri care ajung la milioane de oameni din întreaga lume. Colaborăm cu studiouri Ubisoft de top mondial pentru crearea unor titluri cu renume în industria divertismentului - de la Assassin’s Creed și Tom Clancy’s Ghost Recon, până la Watch Dogs, Just Dance și alte proiecte interesante, care nu au fost încă anunțate. Suntem motivați de munca pe care o facem și inspirați de faptul că ne distrăm în timp ce muncim!

Suntem un angajator care oferă șanse egale și credem că perspectivele și culturile diverse sunt esențiale pentru crearea mediilor în care atât jucătorii, cât și echipele noastre să progreseze și să se exprime liber.

• PRODUCȚIE: O echipă foarte diversă din punct de vedere al specializărilor și tocmai din acest motiv, în acest departament se creează magia. Indiferent de expertiza sau skill-urile lor, colegii noștri lucrează împreună și construiesc universuri uimitoare, care duc divertismentul la un alt nivel.
  • QUALITY CONTROL: Colegii noștri joacă un rol esențial în optimizarea calității jocurilor Ubisoft. Ei se asigură că acestea sunt livrate în cea mai bună formă și continuă să aducă îmbunătățiri titlurilor chiar și după lansare. Cu ajutorul acestui departament, magia realizată de Producție prinde viață și astfel, ajunge la milioane de jucători din întreaga lume.
  • IT: Departamentul oferă servicii și produse fiabile pentru echipele de dezvoltare a jocurilor Ubisoft și pentru comunitățile noastre de jucători, dar și aplicații pentru utilizare internă, la nivel mondial.
  • SUPORT: Echipele de bază ale studioului, care se asigură ca departamentele de business au toate resursele necesare pentru a crea noi lumi fantastice și că magia noastră este transmisă mai departe către jucători.

Ți-ar plăcea să lucrezi cu noi? Aplică aici pentru pozițiile deschise în cadrul Ubisoft România.

De ce sa lucrezi cu noi?

Statistici companie

Beneficii companie