Angajatori De Top 2013. TARG DE JOBURI

Miercuri, 10 Aprilie 2013 11 comentarii 1012 vizualizari

10 aprilie 2013

Asadar avem vineri si sambata un important targ de joburi (ajuns la editia cu numarul 13) pentru cei care si-au terminat studiile dar si pentru studenti.

Acest targ este organizat de cei de la Hipo, iar programul este urmatorul:

- Vineri 12 aprilie 2013: 10:00 - 18:00

- Sambata 13 aprilie 2013: 10:00 - 17:00

Ca de obicei vom gasi oferte de locuri de munca, oferte de internship si trainee, dar si workshop-uri si conferinte sustinute de diferite companii.

Asteptam parerile si intrebarile voastre despre acest eveniment.

Articol scris de: www.hipo.ro

Comentarii
geo Joi, 11 Aprilie 2013
mereu am lasat CV-uri si niciodata n-am fost contactat. parerea mea este ca e doar un eveniment de a face reclama acestor companii. ele tot cum vor ele fac recrutarile.
Mirabela Joi, 11 Aprilie 2013
cat costa intrarea la acest targ de joburi?
ioana Vineri, 12 Aprilie 2013
Chiar, cat este intrarea?
adina Sambata, 13 Aprilie 2013
Nu se plateste intrarea;
Geo, ai dreptate. Its all about advertising.
claudiu Sambata, 13 Aprilie 2013
n-am reusit sa ajung la acest targ de joburi. ceva interesant?
Alexandra Duminica, 14 Aprilie 2013
Sincer, e cam acelasi lucru ca depusul cv`ul online :) ...dpmdv nimic interesant.
k Duminica, 14 Aprilie 2013
Un targ de joburi trecut neobservat ;)
elena Luni, 15 Aprilie 2013
cica au fost in jur de 15.000 de oameni la targ :P cine isi cauta stie si nu trece neobservat.
Liviu Marti, 16 Aprilie 2013
Acum cativa ani obisnuiam sa merg la acest trag/eveniment, dar lucrurile nu sunt chiar asa de roz...Intr-un an, in urma vizitarii acestui targ am fost chemat la niste interviuri de o firma foarte mare, dar nu am ajuns la nici-un acord pozitiv. Vorba aceea ciocu si norocu. Depinde foarte mult in ce domeniu lucrezi si ce experienta ai.. Dar in ziua de astazi prost sa fii noroc cu caru sa ai...
mara Marti, 16 Aprilie 2013
se cauta mai mult level entry sa stiti. majoritatea ofertelor sunt pt incepatori. evident sunt si cei cu experienta dar e mai greu. bafta tuturor.
bia Miercuri, 17 Aprilie 2013
normal, pt ca multinationalele prezente la targ vor entry level sau absolventi pe care sa ii hamaleasca pe salarii de mizerie. posturile cu salarii bune, posturi cu experienta pt middle/ senior se obtin in zilele astea doar, si subliniez doar, prin recomandari.
sa stii pe cineva la hr e cel mai sigur, iti pune cv-ul in varful tenacului si iti cresc sansele sa fii invitat la un interviu