O aplicatie de Twitter te anunta ce sanse ai sa fii DAT AFARA de la serviciu

Miercuri, 27 Martie 2013 2 comentarii 758 vizualizari

27 martie 2013

Daca "scapi" pe Twitter mesaje negative la adresa companiei sau a sefilor, exista o aplicatie care iti calculeaza rapid sansele de a fi CONCEDIAT.

Aplicatia "FireMe!" a fost creata de o echipa de cercetatori de la Universitatea din Hanovra si este conceputa sa identifice frazele negative la adresa angajatorilor sau clientilor, cu risc de a atrage concedierea autorilor, scrie Mashable.com.

Cand aplicatia gaseste un astfel de pericol, trimite rapid un mesaj pe Twitter prin care il avertizeaza pe angajatul neatent. Totodata aplicatia dispune de un barometru, intitulat FireMeter! care calculeaza probabilitatea de a fi dat afara dupa un anumit mesaj sau dupa o serie de mesaje.

Dupa 4.304 astfel de atentionari trimise de FireMe! aproape 250 de utilizatori au sters rapid mesajele incriminatorii, inainte sa le vada angajatorii.

Sursa text: www.realitatea.net

Comentarii
:))) Miercuri, 27 Martie 2013
hai bah ne lasati, ce mama naibii? :))))) fac astia numai aplicatii peste aplicatii
mircea Sambata, 30 Martie 2013
ne-am scos :))))) acum dorm linistit