Targul de joburi Angajatori de Top, coordonat de Catalyst Solutions, este organizat si in Bucuresti in zilele de 4 si 5 aprilie 2014, dupa ce luna trecuta acelasi targ a avut loc in Timisoara si Iasi.

In Bucuresti sunt promovate peste 100 de companii si in jur de 3000 de locuri de munca disponibile, majoritatea cerand experienta de pana la un an (in jur de 40%).

De asemenea, cele mai multe companii prezente sunt din domeniile IT (36%), Outsourcing (13%), FMCG (11), Inginerie (10%) si Financiar - bancar (6%).

Mai multe detalii gasiti chiar pe site-ul organizatorilor (hipo.ro).

Totusi, dorim sa va intrebam cat de eficient credeti ca este acest targ de joburi?

Companiile cu siguranta isi maresc vizibilitatea in piata muncii si in randul celor care isi cauta de munca, insa cati isi vor gasi intr-adevar un job in urma acestui targ ramane de vazut.

Am dori sa stim care este experienta voastra la Angajatori de Top, atat de la cei care au participat in Timisoara si Iasi, precum si de la cei din Bucuresti.

Cu ce companii ati interactionat, unde ati lasat CV-urile, ce feedback ati primit?