Cei mai doriti angajatori din Romania in 2013

Duminica, 15 Septembrie 2013 3 comentarii 3615 vizualizari

15 SEPTEMBRIE 2013

Cei mai doriti angajatori din Romania in 2013 sunt Oracle, Google si Microsoft, potrivit unui studiu realizat de de Catalyst Consulting, divizia de consultanta in employer branding a grupului Catalyst.

Oracle, Google si Microsoft ocupa in ordine primele trei locuri intr-un top 20 al celor mai doriti angajatori din Romania.

”Ca si anul trecut, topul este dominat de angajatorii din industria
tehnica. Se observa insa o revenire a industriei de FMCG in primele 10
pozitii”, spun realizatorii studiului.

Urmatoarele pozitii sunt ocupate de companiile Continental, OMV Petrom, IBM, BCR, Orange, P&G, Coca-Cola, Vodafone, BRD, HP, Renault Romania, PwC, Emerson, KPMG, Deloitte, Bosch si ING Bank.

Potrivit studiului, OMV Petrom si-a continuat cresterea de anul trecut cu inca 3 pozitii, de pe 8 pe 5. Continental, singura companie din top 20 care nu are reprezentanta in Bucuresti, se mentine constant in top 10 al Celor mai doriti angajatori, anul acesta situandu-se pe locul 4. O companie nou intrata in top 20 este Bosch, care a investit in ultimii ani in deschiderea unor centre de productie in vestul tarii.

Articol scris de: www.realitatea.net

Comentarii
rob Miercuri, 18 Septembrie 2013
am vazut si pe pagina de la Microsoft de pe acest site ca e batalie mare. ce-o fi asa scmekerie sa lucrezi la Microsoft?
orcl Sambata, 26 Octombrie 2013
veniti la noi in celula, prietenasi..va asteptam! All Hail the King, baby! Orcalelee4lyfe!
moi Miercuri, 15 Ianuarie 2014
Microsoft e pe IT. Pe auto e Continental. Pe financiar no comment.