Forum despre Alcor.com.ro SRL

cosmin Duminica, 27 Ianuarie 2013
buna, din pacate cand am lucrat eu la aceasta firma, nu am avut informatii relevante despre ea.
la interviu negociezi un salar iar dupa acea iti da un salar mai mic pe motiv ca nu ii convine ce ai lucrat.
e un flux continuu de personal, acum cateva zile am vazut din nou anuntul in ziar. am vorbit cu fosti colegi, nu mai lucreaza nimeni in firma.
media este undeva de 3 luni pentru un agent angajat in firma.
la interviu e totul frumos pana cand ajungi sa vezi realitatea, dupa care incepi sa iti cauti in alta parte. eu sunt un caz fericit , mi-am gasit intr-un timp relativ scurt un alt job si am putut pleca.

astept si fostii colegi sa dea un feedback poate vom reusi sa oferim informatii.
mocanita Marti, 29 Ianuarie 2013

am lucrat si eu in firma asta o fffffff scurta perioada de timp. cum zicea @cosmin cat ai negociat la interviu,te streseaza zilnic ca nu iti faci treaba.
ca agent a fost ok ca plecam pe teren. gestionarii erau stresati la maxim.
e un volum f mare de munca, stres cat cuprinde.
am avut colegi care au stat doar zile, si cand au vazut situatia, nu au mai venit a doua zi.

cum zicea si @cosmin, nu mai exista nimeni in firma de cand am lucrat eu...

mocana Miercuri, 6 Februarie 2013

sper ca site-ul sa nu imi stearga comment-ul, o sa incerc sa am exprimare decenta.
pai sa incep si eu cu salariul. la interviu iti promite un salar dar in cartea munca iti va trece minimul pe economie. dar la sfarsit de luna risti sa iti deie doar acel minim pe economie trecut in contract.
am facut vanzari , am ridicat zona.
din pacate au trecut zeci de oameni prin firma asta.
ore suplimentare am facut cu zecile.
tin minte in scurta perioada petrecuta in aceasta firma am avut si un coleg gestionar , care saracul de el a muncit zeci de ore pe zi.
am auzit si eu ca au fost angajatii altii noi in firma, dar nu stiu baietii unde au ajuns.
mi-a zis si mie un coleg de site-ul asta si am scris.
informati-va baieti.in speranta ca o sa fiu de ajutor pt cei care vor urma dupa actualii angajati, am scris aceste randuri pe site.
si cum ziceam, baieti, interesati-va , ca in Alba se stie. trebuie doar sa va interesati.
o sa i-au legatura si cu fostii colegi sa intre sa mai scrie cate ceva, cine stie, incetul cu incetul reusim sa facem Alcor firma cunoscata in alba iulia.

dorofteieeee Marti, 19 Februarie 2013

ca gestionar iti ofera un salar de 1000 lei. ai grija ce contract semnezi pt ca iti va trece minimul pe economie in contract.
adica negociezi ceva la interviu si dupa acea ...
a fost itm-ul acolo si i-a luat la purecat bine de tot, i-au facut fostii angajati plangeri peste tot ,dar deocamdata a scapat cu basma curata .
oricum firma e luata deja in evidenta itm-ului.
in momentul de fata are un singur gestionar.
e un flux f mare de personal, e chestie de 2-3 luni pana cand vine unul si pleaca altul.
in concluzie sustin ceea ce au scris colegii mai sus.
PS:sper ca moderatorul sa nu imi stearga postarea....

sestrangelatul Miercuri, 20 Februarie 2013

angajeaza din nou alcor.
acum doua saptamani a fost anuntul in ziar si acum iar le-a plecat angajat. exact acelasi lucru am patit si eu in firma asta ; , vorba unui coleg . nu am primit salariul pe care l-am negociat la interviu. un om, cum zicea colegul.
va obliga sa stati peste program.
stati linistiti baieti ca nimic nu ramane neplatit in viata. subscriu la tot ce au zis fostii colegi mai sus, nu stiu ce as mai putea adauga. exact asta se intampla in firma asta.
a fost un baiat sa se angajeze, dar cand s-a informat despre firma, a renuntat.
iau legatura si cu altii, ca au fost destui prin firma asta care sigur vor dori sa lase un coment...

mocanita_oparata Vineri, 22 Februarie 2013

am lucrat si eu prin trecere prin firma asta .
nu mai lucreaza demult nimeni prin firma asta din cei pe care am cunoscut eu. un fost coleg mi-a spus si mie de forumul asta si am intrat si eu sa scriu cateva cuvinte.
tot ce va pot spune e sa nu semnati contractul decat pe suma pe care va intelegeti la interviu.daca nu va da banii puteti merge la itm si sa ii dati si in judecata.
sa aveti bafta baieti.

user Luni, 25 Februarie 2013

Buna, din ce am citit mai sus, voi ati scapat f usor de la alcor, doar ca nu v-a dat salariul.

agent Marti, 26 Februarie 2013

Salut, puteti sa imi spuneti ce salar are un agent de vanzari la Alcor?
multumesc

pt @agent Marti, 26 Februarie 2013
sal, salariul e minimul pe economie,undeva la 550 lei net, pt atat vei semna in contract si cu atat vei ramane. la interviu te intelegi cu procent din vanzari de 2%+salar fix. te vei duce la itm.
vezi ca tocmai a plecat un agent, a stat 3 saptamani la alcor, poti sa mergi tu, ca dupa acea vii si scrii si tu pe aici :P
scuza-mi ironia, dar asa se va intampla...
salar alcor Miercuri, 27 Februarie 2013
salariul de agent pe care te poti baza e cel din contractul semnat, 750 brut , 500 si ceva in mana! f multi agenti au plecat si nu le-a dat salariul decat cel de pe cartea de munca. nu iti da nici procent din vanzari cum promite si nici salar mai mare nu iti da.
programul de lucru e de la 8 dimineata pana seara la 18-19. marfa o iei cu tine in masina si o incarci singur. au fost agenti care nu au stat o luna, cand au vazut conditiile.
am lucrat si eu agent la astia,acelasi lucru am patit, am plecat ca si toti ceilalalti.
in alba poti sa intrebi printre agenti de firma asta ca deja cam toti o cunosc.
succes
Costel Marti, 5 Martie 2013
Aveti de grija.
iar angajeaza Joi, 14 Martie 2013

salut baietii, daca va uitati in ziarul unirea , gasiti anuntul.
ALCOR , angajeaza din nou agenti de vanzari.
o data la o luna, maxim doua luni.
salariul e 500 lei, 750 brut ! pana la urma a ajuns cunoscuta firma in alba iulia. ce au scris colegii pe site e total adevarat. nu stiu ce as mai putea adauga eu!
tot ce va promite sa treaca in contractul de munca. aveti mare grija. singura voastra sansa e sa va treaca tot salariul promis pe cartea de munca ca sa puteti merge la itm in caz ca nu va da salariul!!!!!!

bula Joi, 14 Martie 2013
nu e de mirare ca nu stau agentii.
TOTAL Joi, 28 Martie 2013

Foarte multe nu am ce sa adaug pe langa ce au spus colegii la inceput knd am fost la interviu toate bune si frumoase, ti se promite salar fix +comision intre 1% pt europa express si 2%-5% pt restul si pt vanzare cu banul jos . infine dupa primele zile de munca esti chemat in birou si ti se spune k in urmatoarele 3 luni vei primi tot sprijinul lor pana te obisnuesti cu marfa cu produsele cu zonele dar SI 8 MIL salariul de baza in mana +comision motiv k te sustine financiar pana iti intrii in paine sa zic asa , infine toate bune si frumoase te atrage sa incepi sa vinzi ...sau ma rog sa incerci sa vinzi si dak se poate sa vinzi doar ulei TOTAL kre nu are o publicitate la nivel national io faci tu k si agent la alcor incerci sa-l promovezi in conditiile impuse. Infine dupa 2 sapt incepe cu comenzi , incasari , vanzari sold , dimineata si seara. sa gasim o solutie sa ne recuperam banii .multumesc

pt TOTAL Duminica, 31 Martie 2013

pentru @TOTAL , din pacate nu se poate face mare lucru. ai semnat un contract de munca in care probabil ti-a dat minimul pe economie,500 lei. s-a acoperit la itm si in cazul in care vrei sa dai in judecata. in acte doar atat ai salar!
in rest, tu ai pus botul la promisiunile la interviu, ca si noi restul.

oricum sunt deja multi care au refuzat firma cand au aflat.

articol in ziarul unirea Luni, 1 Aprilie 2013

eheeei, unii se gandesc sa isi mai recupereze salariul :)))
nu se mai poate fratilor. trebuie sa plateasca cat e pe cartea de munca , ca daca nu, ii ia itm-ul.
noi agentii nu prea avem ce face.
dar ar mai fi o varianta, sa fie dat in ziarul unirea , sa semnam toti care nu am primit banii, si sa facem un articol in presa, sa cunoasca si restul care inca poate nu cunosc!

antonio Sambata, 20 Aprilie 2013
Imi place ce scrie mai sus.....o sa revin si eu cu o postare.Ce au scris "colegii" aici e purul adevar!!
Din pacate Luni, 22 Aprilie 2013
tot ce s-a scris mai sus e adevarat. Am lucrat si eu o perioada la alcor, ore suplimentare neplatite, ultimul salariu neprimit si multe multe altele.
fost agent Luni, 22 Aprilie 2013

Vreau sa va salut pe toti cei care ati scris anterior si nu pot decit sa va dau perfecta dreptate in privinta acestei companii .

userc Miercuri, 12 Februarie 2014

buna fosti angajati alcor sau si actuali,daca mai sunt. :P
cum, inca nu a dat faliment firma?
nu mai stiu pe nimeni care sa mai lucreze in firma. toti care au lucrat ,au fost doar sezonieri, pe 2-3 luni.
dar o sa ma mai interesez sa vedem ce mai e cu firma, pe butuci era cand am plecat eu...